عرضه خدمات ۲۱۰ هزار داوطلب هلال احمر در روزهای شیوع كرونا

عرضه خدمات ۲۱۰ هزار داوطلب هلال احمر در روزهای شیوع كرونا

به گزارش آزمایشگاه رادین رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر از عرضه خدمات ۲۱۰ هزار داوطلب هلال احمر در روزهای شیوع کرونا و ۲ میلیون ساعت خدمت داوطلبانه در هلال احمر برای مبارزه با اثرات کرونا اطلاع داد.


به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، محمد نصیری روز چهارشنبه در پنجمین روز از گرامیداشت هفته هلال احمر (۱۸ تا ۲۴ اردیبهشت) در آیین توزیع ۲۰ هزار بسته معیشتی، ۴۰۰ دستگاه اکسیژن ساز، ۲۰۰ کپسول اکسیژن و ۵۸ هزار بسته بهداشتی بیماران خاص که در ورزشگاه ۱۲ هزار نفری آزادی برگزار شد، اضافه کرد: بزرگترین سرمایه یک نهاد، ارگان و سازمان؛ سرمایه انسانی آن مجموعه است که اگر این سرمایه انسانی، داوطلبانه خدمت کند، ارزش و جایگاه آن قابل محاسبه نیست.
وی افزود: برگزاری این آیین و توزیع بسته های معیشتی، بهداشتی و نظایر آن از دو حیث قابل ارزیابی و بررسی است. اول، ارزش ریالی کالاها و اقلامی است که توزیع می شود و یک بخش، خدمات داوطلبانه ای است که برای خرید، بسته بندی و توزیع این اقلام انجام می شود.
رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر با تکیه بر این که در مدت انتشار کرونا در کشور، بزرگترین و موثرترین رکن هلال احمر که در مبحث مبارزه با این ویروس در ستاد کشوری کرونا فعالیت داشته، حوزه نیروی انسانی و داوطلب آن بوده است، اضافه کرد: سازمان داوطلبان هلال احمر در مدت انتشار کرونا از حضور ۲۱۰ هزار داوطلب در پروژه های مختلف با انجام حدود ۲ میلیون ساعت کار داوطلبانه بهره برده که ارزش ریالی این خدمات، قابل احصا نیست. بنابراین از داوطلبان که وقت و صبر خویش را برای خدمت به مردم هدیه می کنند، قدردانی می کنم.
نصیری با اشاره به اینکه مراسم امروز، چهارمین دوره توزیع سراسری اقلام بهداشتی، حمایتی، پشتیبانی در زمینه مبارزه با ویروس منحوس کرونا از جانب هلال احمر است، افزود: در تمام مدت شیوع این ویروس، آنچه که هلال احمر اهدا کرده است صرفاً از محل کمک های مردمی، بنگاه های اقتصادی و نظایر آن و یا کمک های برون مرزی فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر بوده که آن هم به نحوی از محل کمک های مردمی انجام شده است. این با ارزش ترین سرمایه هلال احمر است که نزد افراد آبرو دارد و واسط خیر بین نیاز نیازمندان و توان توانمندان است. ما امانت دار مردم هستیم و آنچه که از جانب خیرین و مردم نوع دوست جمع آوری می نماییم به صاحبان امانت که ولی نعمتان ما هستند می رسانیم.
وی اعلام نمود: برنامه توزیع اقلام، بسته های غذایی، بهداشتی و تجهیزات پزشکی در تمام استان ها از جانب هلال احمر در حال انجام می باشد که امیدواریم این ویروس منحوس هرچه سریعتر مهار شود تا بتوانیم این خدمات داوطلبانه را به سمت توانمندسازی، اشتغال و توسعه کشور ببریم.
به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایرنا، هجدهم اردیبهشت روز جهانی صلیب سرخ و هلال احمر نامگذاری شده که در ایران بعنوان هفته هلال احمر ( ۱۸ تا ۲۴ اردیبهشت ) گرامی داشته می شود به این امید که با رعایت اصول هفتگانه تعریف شده از جانب جمعیت های ملی صلیب سرخ و هلال احمر و اجرای مفاد حقوق بین المللی بشردوستانه ازسوی کشورهای مختلف به برقراری صلح و آرامش در جهان کمکی شده باشد.
نام جمعیت هلال احمر می تواند برای افراد مختلف جامعه تداعی کننده خدمات عام المنفعه و بشردوستانه باشد، عده ای آنرا سازمانی پیشرو و پاسخگو در عرضه خدمات اولیه امداد و نجات در حوادث و سوانح، بعضی ها آنرا تأمین کننده داروهای خاص و داروخانه های ویژه و تک نسخه ای، گروهی عرضه دهنده خدمات توانبخشی و عده ای دیگر آن را سازمانی داوطلبانه و حمایتی می شناسند.
نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر یک شبکه بشردوستانه جهانی متشکل از ۸۰ میلیون نفر است که به افرادی که با مشکلات ناشی از بلایا، مخاصمه و مشکلات بهداشتی و اجتماعی مواجهند کمک می نماید.
بشردوستی، بی غرضی، بی طرفی، استقلال، خدمت داوطلبانه، یگانگی و جهان شمولی اصول بنیادین هفتگانه چارچوب اخلاقی، عملیاتی و سازمانی کار نهضت صلیب سرخ و هلال احمر را می سازند که این اصول در بطن رویکرد نهضت برای کمک به مردم نیازمند در جریان مخاصمه مسلحانه، بلایای طبیعی و دیگر شرایط اضطراری قرار دارند
امسال شعار هفته گرامیداشت صلیب سرخ و هلال احمر (۱۸ تا ۲۴ اردیبهشت) «جهانی تحت عنوان توقف ناشدنی، شکست ناپذیر و مقایسه نشدنی» است، اما با عنایت به این که در آستانه صد سالگی تاسیس جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران قرار داریم شعار «یک قرن خدمات داوطلبانه مقایسه نشدنی» برای هفته هلال انتخاب شده است.
با یکصد ساله شدن جمعیت های هلال احمر و صلیب سرخ در دنیا یک قرن تازه برای باردیگر مهربانی کردن، باردیگر با هم بودن، باردیگر دوستی کردن، باردیگر و باردیگر و باردیگر عرضه خدمات داوطلبانه مقایسه نشدنی شروع شد.منبع:

1400/02/25
20:33:31
5.0 / 5
1210
تگهای خبر: آرامش , امداد , بهداشت , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
آزمایشگاه رادین