رییس سازمان غذا و دارو:

تولید باكیفیت، ارزش پول ملی را زیاد می كند

تولید باكیفیت، ارزش پول ملی را زیاد می كند

رئیس سازمان غذا و دارو ضمن اشاره به سیاست این سازمان در حوزه پشتیبانی از تولید داخل، اظهار داشت: تولید باکیفیت، ارزش پول ملی را زیاد می کند.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، دکتر محمد رضا شانه ساز معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو در نشست وبیناری با نمایندگانی از تشکل های تولیدی و بازرگانی ضمن اشاره به شعار سال و توجه مقام معظم رهبری به مقوله اقتصاد در چند سال گذشته، اظهار داشت: توجه به حوزه اقتصادی در مقطع کنونی می تواند اثرات مثبتی در بعد ملی و هم در بعد بین المللی داشته باشد. انتخاب شعار سال از جانب مقام معظم رهبری، نشان از درایت ایشان دارد و با عنایت به این که دشمن، بر بحث معیشت مردم و مسائل اقتصادی متمرکز شده، لازم است تصمیماتی متناسب با آن اتخاذ شود.
وی ادامه داد: سربازان خط مقدم این جنگ اقتصادی که بعنوان تولیدکننده فعالیت می نمایند، باید بموقع تجهیز و پشتیبانی شده تا بتوانند نقشه دشمن را خنثی کنند، در غیر این صورت توان خودشان را در این حوزه از دست می دهند و به مرور زمان دلسرد شده و تولید را رها می کنند.
رئیس سازمان غذا و دارو توجه به مقوله تولید را مساله ای زیربنایی عنوان نمود و اضافه کرد: در صورتیکه تولید داخلی و درآمد ناخالص ملی را افزایش دهیم، مشکلات عمده کشور در حوزه اقتصاد حل خواهد شد؛ چونکه مهم ترین مولفه ای که می تواند ارزش پول ملی را افزایش دهد، توجه واقعی به بخش تولید ملی، افزایش کیفیت آن و قابلیت صادرات و خروج رسمی کالاها از مرزهای جغرافیایی کشورمان است.
وی با تکیه بر این که ارزش پول ملی شاخصی بنیادین و بسیار مهم در حوزه اقتصاد است، اظهار داشت: از راه تولید، میتوان ارزش پول ملی را بالا برد.
شانه ساز یکی از چالش های جدی کشور را بحث اشتغال دانست و اظهار داشت: رشد تولید ملی یکی از کارهایی است که در جهت حل معضلات اقتصادی و توسعه اشتغال کشور شامل اشتغال مستقیم و غیر مستقیم موثر خواهد بود. اشتغال غیرمستقیم در خدماتی که به واسطه تولید ایجاد می شود، گاهی چند برابر اشتغال مستقیم در تولید است و بعنوان بخش مهمی از اشتغال غیر مستقیم بشمار می رود. گاهی با آغاز به کار هر مجموعه تولیدی، ۵۰۰ الی ۶۰۰ نفر مستقیما مشغول به کار می شوند ولی بابت خدمات ناشی از آن، دو تا سه برابر نیروی انسانی جهت پشتیبانی تولید به کار گرفته شده و اشتغال برای آنها ایجاد می شود.
بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، وی بحث بیکاری و ضرورت اشتغالزایی بیشتر را از مباحث مهم کشور برشمرد و اضافه کرد: با حذف موانع و انجام پشتیبانی های لازم و به هنگام در عرصه تولید میتوان این مشکل را حل و فصل کرد.
رئیس سازمان غذا و دارو در ادامه به بحث صادرات و تولید انبوه اشاره و تصریح کرد: با کاهش هزینه سربار تولید و ایجاد بازارهای رقابتی میتوان (Feasibility) را افزایش داد چونکه در خیلی از موارد، هزینه سربار تولید ثابت است و در تیراژ پایین تر تولید، هزینه و قیمت محصول را زیاد می کند، در حالیکه با افزایش تولید، این مقدار در هزینه های ثابت سرشکن شده و در نتیجه محصول نهایی با قیمت کمتری به مصرف کننده عرضه می شود. ازاین رو برای دسترسی بیشتر مصرف کنندگان داخلی و دستیابی به بازارهای همسایه و منطقه شامل کشورهای شمالی، غربی و شرقی و حتی کشورهای جنوبی حوزه خلیج فارس باید بتوانیم تیراژ تولید را بالا بریم.1400/02/26
19:19:02
5.0 / 5
1313
تگهای خبر: بهداشت , خدمات , دارو , دسترسی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
آزمایشگاه رادین