انجام 516 ماموریت امداد كوهستان توسط نجاتگران هلال احمر در 2 ماه گذشته

انجام 516 ماموریت امداد كوهستان توسط نجاتگران هلال احمر در 2 ماه گذشته

آزمایشگاه رادین: معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از انجام 516 ماموریت امداد کوهستان توسط نجاتگران هلال احمر در 2 ماه گذشته در سراسر کشور آگاهی داد.


محمدباقر محمدی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا با بیان این خبر با اشاره به رشد ۲۲ درصدی ماموریت های امداد و نجات در کوهستان نسبت به زمان مشابه سال ۹۹ اظهار داشت: از یکم تا ۲۷ اردیبهشت سال ۱۴۰۰ در مناطق کوهستانی ۳۱ استان کشور ۵۱۶ ماموریت امداد و نجات به ثبت رسیده که منجر به انتقال هوایی و زمینی ۱۶۰ نفر به مراکز درمانی و درمان سرپایی ۴۸ مصدوم در محل حادثه و نجات و انتقال ۴۳۸ نفر از کوهنوردان به مناطق امن شد.
وی درباره انجام بیشترین ماموریت در رابطه با حوادث کوهستان در استان های تهران، فارس، البرز و کرمانشاه اضافه کرد: تیم های امداد و نجات کوهستان استان های تهران با ۶۰ مورد ماموریت کوهستان، فارس با ۴۴ مورد ماموریت کوهستان و البرز و کرمانشاه هر کدام با ۳۹ مورد ماموریت کوهستان بیشترین عملیات امداد و نجات را انجام داده اند.
معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از کوهنوردان خواست در صورت عزیمت به ارتفاعات و مناطق صعب العبور کوهستانی از لباس های دارای رنگ مشخص (قرمز، زرد و فسفری) برای سهولت در رصد امدادگران و گروه های امداد و نجات هوایی و کوهستان استفاده کنند.
محمدی از کوهنوردان اعزامی به مناطق کوهستانی سراسر کشور خواست، هنگام برنامه ریزی صعود به مناطق کوهستانی و ارتفاعات برفگیر ضمن به همراه داشتن پوشاک کافی و مناسب فصل و همین طور آگاهی از وضعیت آب و هوا، از مسیرهای مشخص و پاکوب شده برای صعود و فرود به ارتفاعات یاد شده استفاده و با زمان بندی مناسب، برنامه صعود و فرود خودرا پیش از تاریکی هوا تنظیم کنند.
وی همین طور سفارش کرد وسایل ضروری بقا در کوهستان شامل مواد غذایی کافی و وعده غذایی اضافه، تجهیزات روشنایی، سوت، قطب نما، نقشه منطقه ای کوهستان، کیف کمک های اولیه، چاقو، کبریت، کارت شناسایی و گوشی تلفن همراه با شارژ کامل را به همراه داشته باشند و اشراف داشتن بر مناطق صعود از لحاظ مسیرها و نقاط خطرناک (پرتگاه ها، مناطق بهمن خیز، مناطق با احتمال ریزش سنگ) برای گروه های کوهنوردی عازم به ارتفاعات لازم است.
این مقام مسئول در سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از کوهنوردان خواست در زمان حاضر از صعود انفرادی به مناطق کوهستانی سراسر کشور اجتناب کنند و اگر قصد صعود به مناطق کوهستانی را دارند، به همراه گروهی مجرب و آموزش دیده و با هماهنگی فدراسیون کوهنوردی و سازمان های امدادرسان مبادرت به این کار کنند.
وی از کوهنوردان و دیگر شهروندان دوستدار فصل پاییز و زیبایی ها آن در ارتفاعات کوهستانی و مناطق برف گیر خواست، در صورت نیاز به کمک و قرار گرفتن در وضعیت اضطراری عمومی و پیچیده انواع حوادث کوهستان حتی بدون داشتن سیمکارت در تلفن همراه با شماره ۱۱۲ هلال احمر تماس بگیرند.
ارائه خدمات امداد و نجات، اسکان و تغذیه اضطراری در زمان وقوع حوادث و سوانح، ارائه آموزش های امداد و کمک های اولیه به اقشار مختلف جامعه، برنامه ریزی و اقدام در جهت آمادگی مقابله با حوادث و سوانح، ارسال محموله های کمک های بشردوستانه به کشورهای لطمه دیده و متاثر از حوادث طبیعی، غیرطبیعی و اعزام عوامل امدادی در داخل و خارج از کشور همچون وظایف این سازمان راهبردی وابسته به جمعیت هلال احمر است.
سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیش از ۳۰ سال تجربه در زمینه آمادگی و پاسخگویی سوانح در داخل و خارج از کشور بعنوان یکی از بخش های اصلی جمعیت هلال احمر وظیفه دارد با امکانات گسترده عملیاتی، پشتیبانی، مخابراتی، امداد هوایی، جاده ای، دریایی، کوهستان و شهری، عملیات امداد و نجات را در فصول مختلف سال و برای خدمات رسانی به لطمه دیدگان و متاثرین از انواع حوادث و سوانح احتمالی در سراسر کشور اجرا نماید.منبع:

1400/02/28
21:32:34
5.0 / 5
1156
تگهای خبر: آموزش , امداد , خدمات , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
آزمایشگاه رادین