ایران در حوزه عملیات های امداد و نجات و آمادگی جزو پنج كشور دنیاست

ایران در حوزه عملیات های امداد و نجات و آمادگی جزو پنج كشور دنیاست

ایرنا- معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور با اشاره به ظرفیت های موجود در بخش امداد و نجات مدیریت بحران اظهار داشت: ایران جزو 10 کشور حادثه خیز جهان از نظر وقوع بلایای طبیعی است و اکنون در حوزه عملیات های امداد و نجات و آمادگی جزو پنج کشور دنیا محسوب می شود.


محمدباقر محمدی روز سه شنبه در گفت و گوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اشاره کرد: از مجموع ۴۳ نوع بلایای طبیعی و غیرطبیعی موجود در دنیا ۳۷ مورد در ایران وجود دارد که همین عامل سبب شده تا از نظر آمادگی در وضعیت مطلوب و قابل قبولی باشیم.
وی اظهار داشت: امدادگران این جمعیت سال قبل به ۲۰۷ هزار نفر در سطح کشور امدادرسانی کرده اند، که در طول این مدت ۲۷ هزار مورد انواع حادثه رخ داد و به ۲۰۷ هزار نفر امدادرسانی شد.
محمدی اشاره کرد: سال قبل ۷۸۵ فقره ماموریت امداد و نجات در چهارمحال و بختیاری انجام شد که این میزان ۲.۵ درصد عملیات های امداد و نجات کشور است و جمعیت هلال احمر استان در مجموع عملیات های امدادی، رتبه ۱۸ کشور را دارد.
معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: در این عملیات ها به ۹ هزار و ۲۹۲ نفر امدادرسانی، ۳۲۹ نفر به مراکز درمانی اعزام و ۵۳۳ نفر اسکان اضطراری شدند.
محمدی اشاره کرد: چهارمحال و بختیاری با ۳۹۱ مورد حوادث ترافیکی برای ۲ درصد حوادث ترافیکی ایران رتبه ۲۱ کشوری را به خود مختص کرده است.
وی اضافه کرد: در امدادرسانی های سال قبل ۶۸ درصد سوانح جرحی، ۹۴ درصد حوادث کوهستان و ۲۳ مورد عملیات های آبی از طرف جمعیت هلال احمر استان انجام شد.
معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اشاره کرد: سال قبل بیشترین عملیات امداد و نجات در این استان مربوط به شهرستان کوهرنگ با ۱۸۴ عملیات، شهرستان لردگان با ۱۷۷ عملیات و شهرستان بروجن با ۱۲۱ عملیات است.
محمدی تصریح کرد: بیشترین پایگاه هایی که سال قبل در چهارمحال و بختیاری امدادرسانی جاده ای کرده اند به ترتیب شامل پایگاه امدادرسانی جاده ای پل قرح شهرستان لردگان با ۸۱ فقره، بازفت شهرستان کوهرنگ با ۶۸ فقره و شهید عسگری شهرستان بروجن با ۵۸ فقره است.
به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایرنا، ارائه خدمات امداد و نجات، اسکان و تغذیه اضطراری در زمان وقوع حوادث و سوانح، ارائه آموزش های امداد کمک های اولیه به اقشار مختلف جامعه، برنامه ریزی و اقدام در راستی آمادگی مقابله با حوادث و سوانح، ارسال محموله های کمک های بشردوستانه به کشورهای لطمه دیده و متأثر از حوادث طبیعی، غیرطبیعی و اعزام عوامل امدادی در داخل و خارج از کشور در دستور کار سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور قرار دارد.
سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیش از ۳۰ سال تجربه در زمینه آمادگی و پاسخ گویی سوانح در داخل و خارج کشور بعنوان یکی از بخش های اصلی جمعیت هلال احمر شمرده می شود که با امکانات گسترده عملیاتی، پشتیبانی، مخابراتی، امداد هوایی، جاده ای، دریایی، کوهستان و شهری، عملیات امداد و نجات را در فصول مختلف سال و برای خدمات رسانی به لطمه دیدگان و متاثرین از انواع حوادث و سوانح احتمالی در سراسر کشور اجرا می کند.


1400/02/28
23:31:51
5.0 / 5
1153
تگهای خبر: آموزش , امداد , خدمات , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین