فراخوان ثبت بیماران دیابتی مصرف كننده انسولین قلمی

فراخوان ثبت بیماران دیابتی مصرف كننده انسولین قلمی

دسترسی به آمار بروز بیماران دیابتی دریافت کننده انسولین قلمی جهت برآورد دارو و خدمات مورد نیاز این بیماران همواره از دغدغه های وزارت بهداشت بوده، بنابراین از تاریخ چهارم اردیبهشت 1400 طرح رجیستری (سرشماری) این بیماران در سامانه ˮمدیریت بیماری های نادر (RDA)ˮ آغاز گردیده است. از قابلیت های مهم این سامانه عدم امکان ثبت سهمیه تکرای برای یک کدملی به صورت همزمان در دو دانشگاه علوم پزشکی/ استان می باشد.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، وزات بهداشت در اطلاعیه خود آورده است: « در این طرح اطلاعات تمامی بیماران مصرف کننده انسولین قلمی ثبت و حواله انسولین بدون درج داروخانه صادر می شود. در نتیجه بیمار هر ماه با در دست داشتن نسخه دارویی و رفتن به داروخانه محدوده سکونت می تواند نسبت به دریافت سهمیه انسولین خود اقدام نماید.
بنابراین خواهشمندیم بیماران با رفتن به مراکز دیابت منتخب در هر استان/ شهر (پیوست) و یا معاونت های درمان دانشگاه علوم پزشکی استان محل سکونت مبادرت به ثبت اطلاعات خود و دریافت حواله الکترونیک انسولین قلمی در سامانه مدیریت بیماری های نادر (RDA) نمایند.»
فهرست مراکز دیابت منتخب را از اینجا ببینید.
آدرس ادارات بیماری های خاص معاونت درمان در استان تهران، شامل تقاطع خیابان حافظ و جمهوری، روبروی پاساژ علاء الدین، ساختمان قدیم وزارت بهداشت، طبقات 2 و 4 و 6 (معاونت درمان دانشگاه های علوم پزشکی تهران، ایران و شهید بهشتی) است.

منبع:

1400/03/02
21:46:03
5.0 / 5
1021
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
آزمایشگاه رادین