تمدید مهلت ثبت نام برای انتخابات نظام پزشكی تا ۷ خرداد ماه

تمدید مهلت ثبت نام برای انتخابات نظام پزشكی تا ۷ خرداد ماه

رئیس هیات مرکزی نظارت بر هشتمین دوره انتخابات سازمان نظام پزشکی از تمدید مهلت ثبت نام کاندیدها تا ساعت 16 روز هفتم خرداد ماه 1400 آگاهی داد.


دکتر عبدالحسین روح الامینی نجف آبادی در گفت و گو با ایسنا، اظهار داشت: در جلسه هیات مرکزی نظارت که با حضور همه اعضاء تشکیل شد، مصوب شد دستیاران گروه های مختلف پزشکی می توانند علاوه بر شرکت در انتخابات بعنوان انتخاب کننده، تحت عنوان انتخاب شونده یا نامزدی برای هیات مدیره های نظام پزشکی سراسر کشورهم ثبت نام کنند.

وی میزان استقبال برای ثبت نام جامعه پزشکی در انتخابات هشتمین دوره نظام پزشکی را مثبت ارزیابی کرد و اظهار داشت: در پاسخ به این استقبال و تماسهای همکاران از سراسر کشور، اعضای هیات مرکزی نظارت به اتفاق آرا با تمدید دو روزه ثبت نام تا ساعت ۱۶ مورخ ۱۴۰۰/۳/۷ موافقت کردند.
وی افزود: با این مهلت دو روزه و همین طور موافقت با کاندیداتوری دستیاران برای ثبت نام بعنوان نامزد در هشتمین انتخابات نظام پزشکی امیدواریم استقبال نسبت به دوره های قبل افزایش یابد.
رئیس هیات مرکزی نظارت بر انتخابات نظام پزشکی اظهار نمود: جهت رعایت دستورالعمل های بهداشتی با توجه به این که این دور از انتخابات در دوران همه گیری کرونا اتفاق می افتد، برای رعایت حال همکاران مصوب شد کسانی که مایلند نامزد شهرستانی بشوند اما درحال حاضر در آن شهرستان نیستند، در صورتیکه شرایط ماده ۲۳ قانون نظام پزشکی همچون دارا بودن حداقل سه سال سابقه عضویت در نظام پزشکی را دارا باشند، در هر شهرستانی که هستند به مراکز ثبت نام مراجعه و برای شهر مورد علاقه خود ثبت نام کنند. این مساله روز گذشته به هیات های اجرائی ابلاغ گردید و بدین سبب منعی برای ثبت نام این افراد در اقصی نقاط ایران وجود ندارد.
روح الامینی در پاسخ به این پرسش که آیا آنگونه که برای نامزد شدن، فرد می تواند به دفاتر ثبت نام در هر شهری مراجعه کند برای رای دادن هم همین اصل حاکم است، اظهار داشت: بااینکه برای رعایت دستورالعمل های بهداشتی هر فردی می تواند در هر نقطه ای از ایران که هست با مراجعه به محل های ثبت نام برای شهر مورد علاقه خود بعنوان نامزد ثبت نام کند، اما هنگام رای دادن کسانی می توانند رای دهند که در همان شهر پروانه فعال دارند یا شاغل هستند.
رئیس هیات نظارت بر هشتمین دوره انتخابات نظام پزشکی همین طور در پاسخ به این پرسش که آیا مراکز ثبت نام می توانند ابتدا به ساکن از ثبت نام فردی استنکاف کنند، اظهار داشت: طبق قانون کسانی که واجد شرایط نامزدی هستند می توانند در همه شهرستان ها برای ثبت نام مراجعه کنند و هیچ یک از مراکز ثبت نام نمی توانند مانع این اقدام شوند.

وی همین طور اظهار داشت: تعیین صلاحیت متقاضیان تا ۱۴ تیر ماه ادامه داشته و تبلیغات نیز از ۱۴ تیر ماه به مدت ۱۰ روز تا بامداد ۲۴ تیر ماه ادامه خواهد داشت.

روح الامینی همین طور اظهار داشت: همکاران می توانند بمنظور ارتباط مستقیم با رئیس هیات مرکزی انتخابات هشتمین دوره انتخابات سازمان نظام پزشکی و ارسال گزارشات، شکایات، تخلفات، انتقادات و پیشنهادات بوسیله شبکه های اجتماعی با شماره ۰۹۹۰۹۰۰۱۳۲۳ مکاتبه کنند.
1400/03/06
11:40:40
5.0 / 5
1149
تگهای خبر: امداد , بهداشت , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین