بار درمانی سه شهرستان غرب تهران بر عهده شهریار

بار درمانی سه شهرستان غرب تهران بر عهده شهریار

به گزارش آزمایشگاه رادین فرماندار شهرستان شهریار با تکیه بر رعایت حداکثری دستورالعمل های بهداشتی برای حفظ وضع موجود انتشار کرونا ویروس از واکسیناسیون بیشتر از 10هزار نفر در سطح شهرستان شهریار اطلاع داد.


نورالله طاهری در گفتگو با ایسنا، در تشریح وضعیت شهرستان شهریار به لحاظ انتشار کرونا ویروس و تزریق واکسن اظهار داشت: هم اکنون شهرستان شهریار در وضعیت اخطار نارنجی بیماری کرونا قرار دارد بنابراین همه شهروندان باید ادامه رعایت حداکثری دستورالعمل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی را در دستور کار خود قرار دهند بدون شک ساده انگاری و بی توجهی به معنای بازگشت به شرایط بد گذشته است؛ باید در جهت حفظ شرایط فعلی و کنترل بیماری مشارکت فعال داشته باشیم.
وی ادامه داد: بیمارستان های شهریار در طول بیشتر از یک سال گذشته به حق بار درمانی سه شهرستان غرب استان را برعهده داشتند که این نشان از تلاش و مجاهدت قابل تقدیر کادر درمانی دارد. خوشبختانه شیب موج چهارم کرونا با آغاز روند واکسیناسیون سراسری شکسته شده و باعث بهبود نسبی وضعیت شهرستان شهریار در انتشار کرونا ویروس شده است.
وی افزود: برای انجام واکسیناسیون عمومی در شهریار و تأمین فضا برای تزریق واکسن به گروه های سنی اعلام شده همه دستگاه ها بخصوص شهرداری ها، بسیج، ائمه جمعه با محوریت شبکه بهداشت وارد عمل شدند و امیدواریم با انجام واکسیناسیون و رعایت همزمان دستورالعمل های بهداشتی به شرایط سفید برسیم. هم اکنون ۱۰ مرکز واکسیناسیون عمومی در سطح شهرستان فعال گشته است و تابحال مجموع واکسیناسیون صورت گرفته در شهرستان به بیشتر از ۱۰ هزار نفر برای نوبت اول رسیده است و بیشتر از ۲۵۰۰ نفر هم نوبت دوم واکسن خویش را دریافت کرده اند.
وی تصریح کرد: هم اکنون امار مبتلا شدن و بستری ناشی از کرونا در سطح شهرستان شهریار کاهش پیدا کرده است؛ این کاهش در امار با همکاری و مشارکت مردم، تلاش کادر درمان و همکاری اصناف در امر تعطیلی گروه های شغلی اعلام شده محقق شده که قابل تقدیر است البته لازم است که با عنایت به وضعیت ویژه استان تهران و شهرستان شهریار کماکان رعایت دستورالعمل های بهداشتی و فاصله گذاری ها به منظور حفظ سلامت عمومی و پیشگیری از گسترش شیوع بیماری در اولویت عموم باشد.1400/03/07
15:25:19
5.0 / 5
1084
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
آزمایشگاه رادین