معاون مطبوعاتی خبر داد:

تهیه فهرست اسامی خبرنگاران شاغل در رسانه ها برای دریافت واكسن

تهیه فهرست اسامی خبرنگاران شاغل در رسانه ها برای دریافت واكسن

به گزارش آزمایشگاه رادین معاون مطبوعاتی از تهیه فهرست اسامی خبرنگاران شاغل در رسانه های مختلف بر مبنای اولویت، برای دریافت واکسن کرونا اطلاع داد و تصریح کرد: از هیچ اقدامی برای پشتیبانی از رسانه ها و فعالان رسانه ای دریغ نخواهیم کرد.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، معاون امور مطبوعاتی در نشستی با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان و اعضای هیات مدیره خانه مطبوعات این استان اظهار داشت: متاسفانه طی سالهای اخیر در جریان رسانه ای کشور خطای اداراکی پیش آمد و آن هم کمی شدن رسانه بود.
محمد خُدادی، معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، بعد از شنیدن سخنان مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی، اعضای هیئت مدیره خانه مطبوعات و نماینده مدیران مسئول روزنامه های استان همدان با تکیه بر این که مسائل مطرح شده در این نشست پیگیری شده و نتایج آن به صورت گزارش مکتوب ارسال خواهد شد، اظهار داشت: ما ۱۳ هزار رسانه و ۵۰ هزار مدعی خبرنگاری در کشور داریم؛ ۵ هزار نفر از خبرنگاران آزاد که در رسانه های مختلف مشغول به کار هستند بیمه شده اند اما با این آمار و رشد کمی رسانه ها عملاً هر کاری در این عرصه با مشکلات مختلفی مواجه می باشد.
وی ضمن اعلام آمادگی برای برگزاری دوره های آموزشی مجازی، تصریح کرد: با انجام هماهنگی های لازم و عرضه اولویت های آموزشی توسط خانه مطبوعات، کلاس های این دوره در ایام آینده برگزار می شود.
خدادی درباره توزیع کاغذ در میان نشریات هم توضیحاتی عرضه کرد و با اشاره به اینکه مشکل حوزه کاغذ، ارز است، اظهار داشت: کاغذ از ردیف ارز ۴۲۰۰ تومان خارج شده است؛ ما بعنوان معاونت مطبوعاتی نه ساختار واردات، نه صادرات و نه ساختار توزیع داریم؛ ولی از تمام امکانات و ظرفیت های موجود استفاده کردیم و به هر قیمتی کار را انجام دادیم.
معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی تصریح کرد: بهرحال حقیقت ماجرا این است که شاخص دریافت کاغذ تغییر کرده و هم اکنون نشریه ای که ۸۰ درصد انتشار دارد، کاغذ دریافت می کند.
خدادی ضمن اشاره به درخواست خانه مطبوعات استان همدان در خصوص ساماندهی سرپرستی نشریات سراسری اظهار داشت: خانه مطبوعات برنامه پیشنهادی خویش را برای این مسأله عرضه نماید.
در ابتدای این نشست، اعضای هیات مدیره خانه مطبوعات و نماینده مدیر مسؤلان روزنامه های استان همدان به بیان مسائل و مشکلات حوزه رسانه در همدان پرداختند و سپس احمدرضا احسانی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی هم گزارشی از فعالیتهای حوزه رسانه در استان همدان عرضه کرد.
تعیین تکلیف مجوزهای غیرفعال رسانه ها، افزایش سهم رسانه های استان از یارانه و اختصاص سهمیه کاغذ به مطبوعات استانی، توجه ویژه به آموزش خبرنگاران استانی، تسریع در واکسیناسیون خبرنگاران در مقابل ویروس کرونا، اختصاص ردیف بودجه به خانه های مطبوعات و رفع برخی مشکلات سامانه خانه مطبوعات ازجمله موضوعات مطرح شده از جانب اعضای هیئت مدیره خانه مطبوعات و نماینده مدیر مسؤلان روزنامه های استان همدان بود.
همینطور در این جلسه که به صورت آنلاین برگزار گردید، مصوب شد که جلسه ای با حضور معاون امور مطبوعاتی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، هیات مدیره خانه مطبوعات و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان با اعضای کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی برگزار و مشکلات مطبوعات پیگیری و راه کارهای برون رفت از آن بررسی شود.
منبع:

1400/03/10
23:05:33
5.0 / 5
1210
تگهای خبر: آموزش , بیمه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
آزمایشگاه رادین