رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر:

داوطلبان سازمان جوانان هلال احمر در بحران كرونا خدمات ارزشمندی داشتند

داوطلبان سازمان جوانان هلال احمر در بحران كرونا خدمات ارزشمندی داشتند

رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر اظهار داشت: اعضای داوطلب در سازمان جوانان برای عرضه خدمات بشردوستانه از هیچ تلاشی فرو گذار نیستند و حتی در سخت ترین شرایط در حوادث و بحران کرونا خدمات ارزشمندی به هموطنان عرضه کردند.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایرنا از سازمان جمعیت هلال احمر، مراسم اختتامیه جشنواره های «گام دوم انقلاب»، «احسان در کرونا» و «انتخاب کانون های دانشجویی برتر جمعیت هلال احمر امروز(سه شنبه) در دانشگاه های علوم پزشکی با حضور رئیس سازمان جوانان هلال احمر و مدیر دفتر نمایندگی فدراسیون بین المللی جمعیت های ملی صلیب سرخ و هلال احمر برگزار شد.
محمد گل فشان رئیس سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در این مراسم ضمن اشاره به فعالیتهای ۷۰ ساله سازمان جوانان جمعیت هلال احمر اظهار داشت: اعضای داوطلب در سازمان جوانان برای عرضه خدمات بشردوستانه از هیچ تلاشی فرو گذار نیستند و حتی در سخت ترین شرایط در حوادث و بحران کرونا خدمات ارزشمندی به هموطنان عرضه کردند.
وی با اشاره به اینکه جوانان ما نسبت به توانمند کردن اعضای صلیب سرخ و هلال احمر سایر کشورها آمادگی دارند، اضافه کرد: انتظار داریم فعالیتهای متنوع جوانان هلال احمر در فدراسیون منعکس شود و ارتباط اعضا با سایر جمعیت ها در جهت صلح و بشردوستی برقرار شود.
در این مراسم عطا مرتضی محمد دورانی مدیر دفتر نمایندگی فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر در کشور هم ضمن اشاره به بازدید از برخی شعب هلال احمر و خانه های هلال اظهار داشت: هلال احمر ایران واحد های مختلفی دارد اما آنچه که جالب توجه است ارتباط خوب و قوی بین بخش های مختلف این سازمان برای عرضه خدمات مناسب و موثر به مردم است.
وی ضمن اشاره به این که در هلال احمر ایران اقدامات ویژه و قابل توجهی انجام می شود که در سایر جمعیت های ملی صورت نمی گیرد، اضافه کرد: فعالیتهای بشردوستانه و امدادی هلال احمر ایران بازتاب بین المللی ندارد و لازم است تا این گونه فعالیت ها به زبان انگلیسی هم منتشر شود تا سایر جمعیت های ملی هم با برنامه های هلال احمر ایران آشنا گردند.
دورانی ضمن اشاره به فعالیت کانون غنچه های هلال سازمان جوانان هلال احمر اظهار داشت: آموزش فعالیتهای بشردوستانه از دوران کودکی موضوعی جالب است که در سایر جمعیت های ملی به آن پرداخته نشده است.
وی اظهار داشت: هلال احمر تجهیزات و امکانات کافی برای عرضه خدمات امدادی و بشردوستانه در اختیار دارد اما آنچه که مهم می باشد خدمات و محصولات تهیه شده توسط هلال احمر در خارج از کشور شناخته شده نیست و من تلاش دارم این خدمات را به فدراسیون و سایر جمعیت های ملی معرفی کنم.
دورانی با اشاره به اینکه تمرکز اصلی ما بعنوان فدراسیون بین المللی برنامه پنج ساله جمعیت هلال احمر است تا مشکلات و خلاء های موجود را با استفاده از منابع فدراسیون رفع نماییم، اضافه کرد: صندوق امداد اضطراری سوانح به جمعیت های ملی اختصاص داده شده تا بتوان در موقع بحران و حادثه به جمعیت های ملی کمک کرد.
نماینده فدراسیون بین المللی با تاکید به مبحث تاب آوری و آگاه سازی جامعه در پاسخ به سوانح توسط خانه های هلال اظهار داشت: سازمان جوانان ظرفیت مناسبی برای مشارکت بیشتری در این حوزه دارد.
وی به مدافعه گری در مورد تحریم های اعمال شده ضد ایران اشاره نمود و اضافه کرد: این تحریم ها سبب بروز مشکلاتی شده که می توانیم از راه وکلایی که در دفتر مرکزی فدراسیون در ژنو داریم برای گرفتن کمک از کشورهای دیگر اقدام نماییم.
در آخر این مراسم که به صورت ویدئو کنفرانس با حضور مدیران عامل و معاونان امور جوانان استان ها برگزار شد از برندگان جشنواره های «گام دوم انقلاب»، «احسان در کرونا» و «انتخاب کانون های دانشجویی برتر جمعیت هلال احمر در دانشگاه های علوم پزشکی» تجلیل شد.1400/03/13
11:27:27
5.0 / 5
1106
تگهای خبر: آموزش , امداد , پزشك , پزشكی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
آزمایشگاه رادین