جانشین نمایندگی صلیب سرخ در ایران:

صلیب سرخ، پیگیر تأمین واكسن كرونا برای مهاجرین ساكن در ایران است

صلیب سرخ، پیگیر تأمین واكسن كرونا برای مهاجرین ساكن در ایران است

به گزارش آزمایشگاه رادین ایرنا- جانشین نمایندگی کمیته بین المللی صلیب سرخ در ایران اظهار داشت: تأمین واکسن مورد نیاز برای اتباع خارجی و مهاجرین با همکاری هلال احمر پیگیری می شود.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایرنا، "دانیل مونیوس روخاس" روز دوشنبه در نشست بررسی مسائل و مشکلات اتباع خارجی در یزد با اشاره به اینکه در این خصوص تابحال حمایت های تخصصی لازم صورت گرفته اضافه کرد: عرضه خدمات بهداشتی، درمانی و توانبخشی با حضور نیروهای متخصص جزو برنامه های صلیب سرخ است.
وی بیان این که در شرایط کرونا و برای رسیدگی به وضعیت جامعه هدف توسط ایران با همکاری بخش های مختلف، اقدامات مناسبی صورت گرفته افزود: اعزام تیم های متخصص برای ارتقای خدمات بخصوص برای مهاجرین و اتباع خارجی جزو برنامه های این کمیته است که تابحال انجام شده است.
این مسوول خاطرنشان کرد: صلیب سرخ هیچ گاه به دنبال موازی کاری با مجموعه های مختلف نیست و با نگاه طولانی به طرح ها، به دنبال کمک تخصصی در زمینه های مختلف فرهنگی و اجتماعی و امدادی در خدمت رسانی به مهاجرین و اتباع خارجی است.
مونیوس روخاس اظهار نمود: رسالت اصلی ما کمک به افرادی است که در مخاصمات مسلحانه بین المللی و غیر بین المللی درگیر مشکلات و انواع صدمه ها می شوند.
جانشین نمایندگی کمیته بین المللی صلیب سرخ در ایران اظهار داشت: ارائه خدمات به مهاجرین و اتباع در ایران با بی طرفی کامل همانند سایر افراد این کشور صورت می گیرد و این امری زیبا، پسندیده و قابل ستایش است و به جد برای تداوم آن حمایت می شود.
مونیوس روخاس اظهار داشت: در یزد تابحال برای رفاه و ارائه خدمات به اتباع و مهاجرین کارهای بزرگی با همکاری بخش های مختلف بخصوص اداره کل اتباع خارجی و هلال احمر صورت گرفته و ظرفیت های خوبی وجود دارد که از تمامی طرح ها با بررسی اقدام می شود.
به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایرنا، کمیته بین المللی صلیب سرخ فعالیت خویش را در ایران از سال ۱۳۵۶ (۱۹۷۷ میلادی) آغاز و حضور خویش را در کشور در طول جنگ ایران و عراق ادامه داد.
فعالیت های کمیته بین المللی صلیب سرخ در طول جنگ ایران و عراق بیشتر معطوف به بازدید از اسرای جنگی، کمک رسانی به اسرا و آوارگان، انتقال پیام های صلیب سرخ و ایفای نقش میانجی بی طرف برای بازگرداندن اسرای بیمار و مجروح به وطن بود که تبادل اسرای جنگی ایران و عراق در سال ۱۳۶۹ هم با نظارت و پشتیبانی کمیته بین المللی صلیب سرخ به انجام رسید.
پس از چند سال حضور محدود، کمیته بین المللی صلیب سرخ در سال ۲۰۰۱ فعالیتهای خویش را در ایران گسترش داد و این کار بیشتر به منظور پشتیبانی از عملیات بشردوستانه این سازمان در افغانستان و سپس در عراق بود.
بین سالهای ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۰، کمیته بین المللی صلیب سرخ دفاتری را در مشهد، ارومیه و کرمانشاه افتتاح نمود تا بتواند از عملیات لجستیکی خود در افغانستان و عراق حمایت کند.
امروزه کمیته بین المللی صلیب سرخ همچنان به فعالیت خود در جمهوری اسلامی ایران ادامه می دهد تا پاسخگوی نتایج انسانی ناشی از مسائل در ارتباط با مفقودان جنگ ایران و عراق باشد. این سازمان با جمعیت هلال احمر ایران و دیگر سازمانها و نهادها در حوزه های جستجوی مفقودان، توانبخشی جسمی و امداد بین المللی همکاری می کند.
آمار دقیق جمعیت شهروندان بیگانه و مهاجرین در استان یزد اعلام نشده است.
استان یزد یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت است.
منبع:

1400/03/13
23:20:11
5.0 / 5
1167
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین