بهره مندی ۱۳۸ بیمار غیرایرانی از خدمات درمانی بیمارستان هلال احمر

بهره مندی ۱۳۸ بیمار غیرایرانی از خدمات درمانی بیمارستان هلال احمر

به گزارش آزمایشگاه رادین رئیس بیمارستان فوق تخصصی موقوفه و خیریه نورافشار وابسته به جمعیت هلال احمر از بهره مندی ۱۳۸ بیمار غیرایرانی از خدمات متنوع گردشگری درمانی همچون بستری، تصویربرداری، پاتولوژی، فیزیوتراپی و آزمایشگاه در این بیمارستان اطلاع داد.


بهمن سبحانی روز پنجشنبه در گفتگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا عنوان کرد: این بیماران که از اتباع کشورهای روسیه، آذربایجان، عراق، افغانستان و پاکستان هستند، از آغاز سال ۹۹ تابحال برای انجام درمان به ایران سفر کرده اند.
وی افزود: در این زمان ۴۰ نفر از این بیماران از خدمات بستری، ۳۵ نفر از خدمات تصویربرداری، دو نفر از خدمات پاتولوژی، ۲۴ نفر از خدمات فیزیوتراپی و ۳۷ از خدمات آزمایشگاهی استفاده کردند.
رئیس بیمارستان فوق تخصصی موقوفه و خیریه نورافشار وابسته به جمعیت هلال احمر افزود: تعرفه های توریسم درمانی هم بر مبنای تعرفه های وزارت بهداشت انجام و عملی می شود و این بیمارستان هم در حوزه جمعیت هلال احمر، به کشورهای گرفتار مشکل و جنگ زده و هم به بیمارانی که از خارج کشور به سیستم های خصوصی آورده می شوند، خدمات توریسم درمانی و توریسم سلامت عرضه می دهد.
سبحانی توضیح داد: بیمارستان نورافشار از معدود نمونه های موجود در منطقه است که با نگاه چند رشته ای خدمات فوق تخصصی ارتوپدی، روماتولوژی، نورولوژی و توانبخشی کودکان را با حضور پزشکان مجرب و با سابقه کشور عرضه می کند و با استفاده از تجهیزات پیشرفته تشخیصی و درمانی به ارزیابی، تشخیص، درمان و بازتوانی بیماری های عضلانی اسکلتی کودکان، درمان مشکلات مفصل و بیماری های التهابی، ارزیابی وضعیت تراکم استخوان کودکان، جراحی ارتوپدی کودکان، جراحی اعصاب کودکان، روانپزشکی کودکان و توانبخشی کودکان معلول جسمی و حرکتی می پردازند.
توریسم درمانی یا مسافرت درمانی، مسافرت به دیگر کشورها برای قرار گرفتن تحت عمل جراحی، انواع مراقبت های پزشکی و دندانپزشکی و عمل های زیبایی است. این اصطلاح برای اولین بار توسط آژانس های مسافرتی و رسانه ها با مشاهده جوامعی که رشد سریعی در جلب جهانگردان و بخصوص مسافران متقاضی معالجه و درمان داشتند، عمومیت یافت و درحال رشد است.
توریسم درمانی، صرفا عرضه خدمات پزشکی نیست بلکه بر این منطق استوار است که معالجات پزشکی در کنار استراحت و فراغت از یک مسافرت خارجی می تواند به تسریع بهبود و سلامت افراد انسانی مساعدت کند.
بیمارستان فوق تخصصی موقوفه و خیریه نورافشار وابسته به جمعیت هلال احمر بزرگترین بیمارستان توانبخشی خاورمیانه در تهران است که در این بیمارستان فوق تخصصی، خدمات تشخیصی، خدمات درمانی پلی کلینیکی، اطفال، ارتوپدی، جراحی، تغذیه، ارولوژی، طب سوزنی، پزشکی ورزشی، گوش و حلق و بینی، زنان هم انجام و عرضه می شود و این بیمارستان دارای بخش های مراقبت های ویژه، خدمات توانبخشی، آب درمانی، فیزیوتراپی، کاردرمانی، گفتار درمانی، شنوایی شناسی، ارتوپدی فنی، ارتز و پروتز و بخش های بستری هم است.
همچنین در این بیمارستان خیریه خدمات بسته های نوین بازتوانی برای جانبازان و معلولان دارای مشکلات عضلانی اسکلتی مانند آرتروز، مشکلات ستون فقرات، پارکینسونی، ام اسی و بیماران و معلولان دارای سکته مغزی در دستور کار پزشکان قرار دارد که در این بسته های نوین بازتوانی، خدمات بازتوانی قلبی، بیماری های عروق محیطی، ریوی، بیماران قطع عضو و بازتوانی به جانبازان و معلولین رجوع کننده عرضه می شود.1400/03/16
15:59:50
5.0 / 5
1364
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین