تلاش هلال احمر برای تبدیل شدن به مجموعه ای مرجع در زمینه امدادرسانی

تلاش هلال احمر برای تبدیل شدن به مجموعه ای مرجع در زمینه امدادرسانی

به گزارش آزمایشگاه رادین معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر اظهار داشت: این سازمان می تواند با تلاش و همکاری پژوهشگران توانمند به یکی از مجموعه های پیشرو و مرجع در زمینه امدادرسانی، آموزش و تسکین آلام بشری در کشور ومنطقه تبدیل گردد.


به گزارش روز سه شنبه ایرنا از روابط عمومی جمعیت هلال احمر، خسرو رحمانی با اشاره به نقش اساسی و کلیدی پژوهش قبل از هرگونه تصمیم گیری در سطوح مختلف مدیریت، برنامه ریزی و توسعه اظهار داشت: بدون انجام پژوهش های مختلف بنیادی و کاربردی، اتخاذ تصمیم مناسب و کارآمد امکان پذیر نیست، همانطور که جوامع موفق نیز همیشه در برنامه ریزی های راهبردی و سیاستگذاری های علمی، پژوهش را در اولویت نخست قرار داده اند.
معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت درباب به هم پیوستگی و اهمیت پژوهش در آموزش ها اظهار داشت: مقوله آموزش از سایر زمینه های مربوط به توسعه و پیشرفت مستثنی نیست و به پژوهش و تحقیق بعنوان سنگ بنای اولیه نیاز مبرم وجود دارد.
وی انتخاب و ایجاد روش های آموزشی کارآمد و بهینه را محصول اجرای طرح های پژوهشی دقیق دانست و اضافه کرد: انجام پژوهش های کمی و کیفی در حوزه آموزش به ویژه از جانب جمعیت هلال احمر منجر به حل مشکلات، افزایش آگاهی و نیل به اهداف و سیاست های این مجموعه امدادرسان خواهد شد.
رحمانی با اشاره به جایگاه پژوهش در جمعیت هلال احمر اظهار داشت: در طول سالیان همیشه تلاش شده است که نقش پژوهش در زمینه های مختلف جمعیت هلال احمر مورد توجه قرار گیرد اما نکته مهم دراین زمینه، تقویت روحیه پژوهشگری و آگاهی از نقش بی بدیل پژوهش در تمامی کارکنان است که لازم است در حوزه شناساندن نقش پژوهش به همکاران در زمینه کاری شان اقدامات بیشتری انجام گیرد.
وی افزود: زمینه انجام پژوهش های کاربردی در تمامی حوزه های جمعیت هلال احمر وجود دارد و از آن جمله جامعه داوطلبان و جوانان، یکی از بهترین سرمایه ها و امکانات در اختیار بمنظور پیشبرد اهداف پژوهشی و پژوهش های مفید در هلال احمر هستند.
معاون آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت هلال احمر با تاکید بر اهمیت فناوری و ارتباط آن با پژوهش اظهار نمود: تکنولوژی های جدید منجر به سرعت بخشیدن به تحقق اهداف پژوهشی و پاسخ به سوالات پژوهشی پژوهشگران در زمینه های مختلف جمعیت هلال احمر می شود که تقویت این بعد اساسا منجر به دستیابی به نتایج مطلوب و اجرای هر چه بهتر برنامه ها خواهد شد.
رحمانی در آخر با ابراز امیدواری در امتداد توسعه مرزهای دانش و فناوری های در رابطه با رسالت های جمعیت هلال احمر اظهار داشت: ما برآنیم که با تلاش و همکاری پژوهشگران توانمند، به یکی از مجموعه های پیشرو و مرجع در زمینه امدادرسانی، آموزش و تسکین آلام بشری در کشور و منطقه تبدیل شویم و برای دستیابی به این مهم، به همکاری و مساعدت تمامی متخصصان و صاحب نظران در این عرصه نیازمندیم.منبع:

5.0 / <5
1388
1400/03/18
22:42:34
X
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین