معاون امور بین الملل و حقوق بشردوستانه جمعیت هلال احمر:

اعلام آمادگی ایران برای واكسیناسیون اتباع مهاجر

اعلام آمادگی ایران برای واكسیناسیون اتباع مهاجر

به گزارش آزمایشگاه رادین معاون امور بین الملل و حقوق بشردوستانه جمعیت هلال احمر از آمادگی این جمعیت برای واکسیناسیون سه میلیون مهاجر و افراد مبتلا به بیماری های خاص در صورت تأمین واکسن مورد نیاز اطلاع داد.


به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، منصوره باقری در نشست بر خط پاسخگویی نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر به بیماری کووید-۱۹ در بخش خاورمیانه و شمال آفریقا (منا) فدراسیون بین المللی جمعیت های صلیب سرخ و هلال احمر بعنوان نماینده جمعیت هلال احمر ایران به مشکلات و چالش های هلال احمر در طول مقابله با همه گیری بیماری کرونا اشاره نمود و اظهار داشت: به دلیل تحریم های یک جانبه در شرایط سختی قرار گرفتیم و با چالش هایی در انتقال وجوه به کشور و همینطور تهیه دارو و تجهیزات پزشکی بخصوص در این شرایط همه گیری روبرو می باشیم. در واقع تحریم های اقتصادی چالش بزرگی برای دریافت بموقع کمک های بین المللی هستند و منجر به کندی روند دریافت کمک های بشردوستانه می شوند.
وی با اشاره به اینکه داوطلبان هلال احمر ایران در خط مقدم پاسخگویی به این بیماری هستند، ازاین رو پشتیبانی از این داوطلبان برای دریافت واکسن کرونا ضروری می باشد، اضافه کرد: از شروع سال نو، هلال احمر ایران با هماهنگی نهادهای ذیربط دولتی نسبت به غربالگری مسافران مرزهای هوایی، دریایی و جاده ای اقدام نموده و تابحال و بیشتر از ۳۵۰ هزار مسافر با مشارکت ۴۷۱ نیروی عملیاتی در ۲۸ مرز مورد پایش سلامت قرار گرفته اند.
معاون امور بین الملل و حقوق بشردوستانه جمعیت ضمن اشاره به وجود چندین مرکز واکسیناسیون هلال احمر ایران در کشور تصریح کرد: تابحال ۱۹۵۲ داوطلب، واکسن دریافت کرده اند و هدف ما انجام واکسیناسیون برای بیشتر از ۸ هزار کارمند و ۱۰ هزار امدادگر است. هلال احمر ایران برای واکسیناسیون مردم بخصوص ۳ میلیون مهاجر و افراد مبتلا به بیماری های خاص در ایران آمادگی دارد.
باقری اضافه کرد: زیرساخت ها و ظرفیت های لازم برای تحقق این هدف فراهم است اما نیاز فوری به واکسن های بیشتر داریم که ضروری است بعنوان نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر نقش مدافعه گری در تأمین واکسن های جمعیت های ملی وجود داشته باشد.
معاون امور بین الملل و حقوق بشردوستانه جمعیت هلال احمر در حاشیه جلسه به مبحث فعالیت اصلی و استراتژیک جمعیت ملی در زمینه درگیر ساختن و آماده سازی جوامع محلی با ایجاد خانه های هلال در روستاها و مناطق دور افتاده به منظور بسیج منابع محلی برای توسعه و نشر مشارکت های داوطلبانه پرداخت و اظهار نمود: تابحال ۵۰۰۰ خانه هلال در سرتاسر کشور فعال شده و این خانه ها جوامع را آموزش می دهند تا بعنوان نخستین پاسخ دهندگان برای شرایط اضطراری آماده باشند. درواقع با ایجاد خانه های هلال، جوامع محلی درگیر مسئولیت پذیری برای پاسخگویی به رویدادهای اضطراری می شوند.
در این نشست برخط با حضور منصوره باقری، معاون امور بین الملل و حقوق بشردوستانه جمعیت و عطا دورانی، رئیس دفتر نمایندگی فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر و ۵۷ نماینده دیگر از سایر جمعیت های ملی، دولت ها، آژانس های سازمان ملل و همینطور سفرا، روز چهارشنبه؛ ۱۲ خردادماه در سالن جلسات معاونت امور بین الملل هلال احمر برگزار شد.منبع:

1400/03/20
13:03:44
5.0 / 5
1092
تگهای خبر: آموزش , امداد , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
آزمایشگاه رادین