دستور روحانی برای برخورد قاطع با تخلفات كرونائی نامزدهای انتخاباتی

دستور روحانی برای برخورد قاطع با تخلفات كرونائی نامزدهای انتخاباتی

جلسه روسای کمیته های تخصصی ستاد ملی مقابله با کرونا روز پنج شنبه در حضور رئیس جمهور انجام شد و در این نشست قرارگاه عملیاتی ستاد ملی و کمیته های بهداشت و درمان، امنیتی - اجتماعی و تبلیغات و اطلاع رسانی گزارشی از وضعیت روند بیماری و اقدامات انجام شده در حوزه تامین واکسن و عملیات واکسیناسیون و همین طور اجرای پروتکلهای بهداشتی و اعمال محدودیت های لازم دراین زمینه خصوصاً در تبلیغات انتخاباتی کاندیداهای انتخابات 1400 ارائه کردند.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، کمیته بهداشت و درمان در گزارشی از روند عملیات واکسیناسیون و همین طور تاخیر به وجود آمده در تامین واکسن خارجی از جانب برخی کشورهای متعهد شده بدلیل برخی مشکلات و موانع، ابراز امیدواری کرد که با پیگیری ها و اقدامات انجام شده از طرف وزارت بهداشت، وزارت امور خارجه و بانک مرکزی از کشورهایی که سازنده واکسن هستند و همین طور تسریع در دریافت سهمیه کوواکس، مشکل کمبود واکسن بزودی برطرف شود.
کمیته بهداشت و درمان همین طور با اشاره به ورود واکسن های تولید داخل به مرحله عملیاتی اصرار کرد که واکسن های تولید داخل نیز با پشت سرگذاشتن مراحل فنی بتوانند در آینده نزدیک وارد چرخه عملیات واکسیناسیون شوند و واکسیناسیون در کشور سرعت بیشتری بگیرد.
حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی دراین زمینه با تاکید بر تداوم تلاش ها برای تامین واکسن با جدیت و حساسیت های لازم، اظهار داشت: بطور قطع دستگاه های مسئول نظیر وزارت بهداشت و درمان، وزارت امور خارجه و بانک مرکزی در این خصوص اقدامات خودرا با همان جدیت که در ابتدای کار داشتند انجام خواهند داد.
رئیس جمهور با اشاره به این که اگر شرایط تحریمی و اقدامات ضدبشری آمریکا نبود، بی شک امروز در تامین واکسن با این نوع مشکلات برخورد نکرده بودیم و می توانستیم جزو کشورهای مقدم در این عرصه باشیم، گفت: به رغم همه این مشکلات و در همین حالت هم فشارهای حداکثری را پشت سر گذاشتیم و توانستیم بدون توجه به فشارها بااینکه با سختی و مشقت، واکسن را تامین نماییم و در این راه به مردم متعهد شدیم که طبق سند ملی و اقدامات، واکسیناسیون به همین صورت انجام بگیرد و همه تلاش خودرا انجام خواهیم داد که تا اختتام دولت واکسیناسیون گروه هدف (فاز یک، فاز دو، فاز سوم) انجام شده باشد و اقدامات لازم برای تامین واکسن های مورد نیاز برای فاز چهارم (آخر) نیز انجام شده باشد.
وی اضافه کرد: بر این اساس دولت به شکلی برنامه ریزی نموده است که مطمئنا تا آخر سال ۱۴۰۰ همه گروه های هدف واکسینه خواهند شد و برای سال های آتی هم بدون وابستگی به خارج از کشور واکسن بطور کامل تامین و حتی توان صادرات به سایر کشورها فراهم خواهد شد.
در این جلسه همین طور قرارگاه عملیاتی ستاد ملی گزارشی از میزان رعایت پروتکل ها در تجمعات تبلیغاتی کاندیداهای انتخابات ۱۴۰۰، فعالیت تبلیغاتی ستادهای انتخاباتی و همین طور آموزش و اطلاع رسانی دراین زمینه از طرف رسانه ها با همکاری کمیته تبلیغات و اطلاع رسانی ارائه و اصرار کرد در مورد بروز برخی تخلفات که از طرف طرفداران برخی نامزدها در حوزه عدم رعایت پروتکلهای بهداشتی صورت گرفته، مکاتبات لازم انجام و هشدارهایی به ستادهای انتخاباتی داده شده است.
در همین زمینه کمیته بهداشت و درمان با ابراز نگرانی نسبت به عدم رعایت پروتکل ها و عادی انگاری هایی که توسط برخی نامزدها در استانها انجام گرفته از کاندیداهای انتخابات ۱۴۰۰ خواست دعوت از مردم برای رعایت پروتکلهای بهداشتی در تبلیغات انتخاباتی را در اولویت کارهای خود قرار دهند.
رئیس جمهور بعد از این گزارش به قرارگاه عملیاتی فرمان داد باتوجه به استقرار این قرارگاه در وزارت کشور و برعهده داشتن مسئولیت اجرای انتخابات از طرف وزیر کشور، با جدیت و قاطعیت هر چه تمام تر نسبت به ارائه هشدارها و اخطارهای لازم اقدام فوری را انجام داده و با نامزدهای متخلف در این خصوص برخورد قاطع و جدی صورت گیرد و اقدامات انجام شده به مردم اطلاع رسانی شود.
روحانی با اعلان اینکه کسانی که مقرر است در کشور حافظ قانون باشند نباید قانون شکنی کنند، اظهار داشت: کادر درمان و مدافعان سلامت انتظار ندارند کسانی که مقرر است بالاترین پست اجرائی کشور را اشغال کنند، اینچنین نسبت به کادر درمان اجحاف کرده و برای آنها مشکل بیفرینند.
رئیس جمهور همین طور با تاکید بر ضرورت ارائه آموزش های لازم به مردم در حوزه روش صحیح رعایت دستورالعمل های بهداشتی از طرف رسانه های عمومی، تاکید کرد: آموزش های لازم و آگاهی بخشی به مردم در این خصوص در ایام باقیمانده تا انتخابات باید بصورت کاملاً روشن، مؤثر و مستمر از طرف رسانه ها و شبکه مجازی صورت گیرد.1400/03/20
22:46:04
5.0 / 5
1066
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیماری , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
آزمایشگاه رادین