تازه ترین آمار مبتلایان و فوتی های همه گیری كرونا در جهان

تازه ترین آمار مبتلایان و فوتی های همه گیری كرونا در جهان

شمار مبتلایان به بیماری «کووید-19» ناشی از کروناویروس جدید در جهان تا حالا به 175 میلیون و 622 هزار و 445 نفر رسیده و مرگ سه میلیون و 788 هزار و 723 نفر نیز بر اثر مبتلاشدن به این بیماری تأیید شده است.به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، همچنین بنابر تازه ترین آمارها تا حالا ۱۵۹ میلیون و ۱۷۱ هزار و ۹۶۳ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته اند.

روند افزایش آمار مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ که تا حالا در ۲۲۰ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته است، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.

آمریکا تا حالا با بیش از ۳۴.۲ میلیون مبتلا و بیش از ۶۱۴ هزار قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۲۹.۲ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۱۷.۲ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.

پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۴۸۲ هزار و هند با بیش از ۳۶۳ هزار جانباخته بالاترین آمار قربانیان کووید ۱۹ را در این لیست جهانی گزارش داده اند.

پس از آنها نیز کشورهای مکزیک و پرو بیشترین تعداد قربانیان این بیماری را در دنیا ثبت کرده اند. تعداد جانباختگان کووید-۱۹ در مکزیک تا حالا بیش از ۲۲۹ هزار و در پرو نیز بیش از ۱۸۷ هزار نفر اعلام شده است.

همچنین انگلیس در میان کشورهای اروپایی با گذشتن از آمار بیش از ۱۲۷ هزار قربانی تا حالا بیشترین تلفات کرونا را در قاره سبز داشته است بعلاوه اکنون تعداد قربانیان کرونا در ایتالیا از ۱۲۶ هزار نفر عبور کرده است و در بین کشورهای اروپایی در رتبه دوم قرار دارد.

پس از این کشورها، روسیه بیش از ۱۲۵ هزار، فرانسه بیش از ۱۱۰ هزار و کلمبیا نیز بیش از ۹۴ هزار فوتی بر اثر مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده اند.

به علاوه آلمان با بیش از ۹۰ هزار، آرژانتین با بیش از ۸۲ هزار، ایران با بیش از ۸۱ هزار، اسپانیا با بیش از ۸۰ هزار، لهستان با بیش از ۷۴ هزار، آفریقای جنوبی با بیش از ۵۷ هزار، اندونزی با بیش از ۵۲ هزار، اوکراین با بیش از ۵۱ هزار، ترکیه نیز با بیش از ۴۸ هزار جانباخته دیگر کشورهایی هستند که تا حالا آمار بالای مرگ و میر ناشی از کووید-۱۹را ثبت کرده اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تا حالا داشته اند تا بامداد امروز (جمعه) به ترتیب به شرح زیر است:

۱. آمریکا: ۳۴ میلیون و ۲۷۵ هزار و ۷۸۳ مبتلا، ۶۱۴ هزار و هفت قربانی

۲. هند: ۲۹ میلیون و ۲۷۴ هزار و ۸۲۳ مبتلا، ۳۶۳ هزار و ۹۷ قربانی

۳. برزیل: ۱۷ میلیون و ۲۱۵ هزار و ۱۵۹ مبتلا، ۴۸۲ هزار و ۱۳۵ قربانی

۴. فرانسه: پنج میلیون و ۷۲۹ هزار و ۹۶۷ مبتلا، ۱۱۰ هزار و ۲۷۰ قربانی

۵. ترکیه: پنج میلیون و ۳۱۳ هزار و ۹۸ مبتلا، ۴۸ هزار و ۵۲۴ قربانی

۶. روسیه: پنج میلیون و ۱۶۷ هزار و ۹۴۹ مبتلا، ۱۲۵ هزار و ۲۷۸ قربانی

۷. انگلیس: چهار میلیون و ۵۴۲ هزار و ۹۸۶ مبتلا، ۱۲۷ هزار و ۸۶۷ قربانی

۸. ایتالیا: چهار میلیون و ۲۳۹ هزار و ۸۶۸ مبتلا، ۱۲۶ هزار و ۸۵۵ قربانی

۹.آرژانتین: چهار میلیون و ۶۶ هزار و ۱۵۶ مبتلا، ۸۳ هزار و ۹۴۱ قربانی

۱۰. اسپانیا: سه میلیون و ۷۲۹ هزار و ۴۵۸ مبتلا، ۸۰ هزار و ۴۶۵ قربانی

براساس آمار فوق هم اکنون در ۲۸ کشور، شمار مبتلایان از رقم یک میلیون عبور کرده است و بعد از ایالات متحده، هند و برزیل - که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای فرانسه، ترکیه، روسیه، انگلیس، ایتالیا، آرژانتین، اسپانیا، آلمان، کلمبیا، ایران، لهستان، مکزیک، اوکراین، پرو، اندونزی، آفریقای جنوبی، هلند، جمهوری چک، شیلی، کانادا، فیلیپین، عراق، سوئد، رومانی و بلژیک نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده اند.
1400/03/21
20:20:48
5.0 / 5
1068
تگهای خبر: امداد , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
آزمایشگاه رادین