طرح های قرآنی سازمان جوانان در سال ۱۴۰۰ تبین شد

طرح های قرآنی سازمان جوانان در سال ۱۴۰۰ تبین شد

معاون جوانان و دانشجویی سازمان جوانان هلال احمر اظهار داشت: این سازمان طرح های قرآنی خودرا امسال با دو رویکرد ترویجی و سبک زندگی قرآنی اجرا می کند.


به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، سید علی منیری در ارتباط با طرح های قرآنی این سازمان امسال اظهار داشت: در رویکرد ترویجی به ظاهر و صورت قرآن پرداخته می شود، مانند تلاوت، جلسات دوره خوانی و ترتیل قرآن که بطور مستقیم با خود قرآن در ارتباطست. این طرح که از سالهای گذشته در سازمان جوانان انجام می شد موجب آشنایی جوانان با قرآن کریم و تلاوت آن می شود.
وی با اشاره به رویکرد سبک زندگی قرآنی بعنوان یکی از طرح های قرآنی سازمان جوانان در سال ۱۴۰۰، اظهار داشت: در این رویکرد، به روح قرآن پرداخته می شود. سازمان جوانان با رویکرد استفاده از مفهوم آیات برای بهبود سبک زندگی، مبادرت به استخراج شعارهای قرآنی کرده است و برای آنها پویش راه اندازی خواهد کرد، بعنوان مثال درباب آیه مربوط به "احسان به پدر و مادر" پویش هایی را اجرا می کند، در حقیقت کلیدواژه هایی از قرآن استخراج می شود و برای آن پویش تعریف می شود.
معاون جوانان و دانشجویی سازمان جوانان هلال احمر اظهار داشت: معتقدیم که قرآن کتاب انسان ساز است براین اساس باید این خاصیت قرآن تبدیل به یک سبک زندگی شود، بدین منظور سازمان جوانان بسته مهارت های زندگی بشردوستانه ذیل کارهای سبک زندگی قرآنی را در استان خوزستان طراحی کرد که در آن به مهارت های زندگی یک جوان هلال احمری می پردازد، یعنی یک جوان داوطلب هلال احمر باید چه خاصیت هایی از منظر قرآن کریم داشته باشد که در این بسته ها به آنها اشاره می شود.
سازمان جوانان جمعیت هلال احمر، دبیرخانه کشوری رویکرد ترویجی را در استان خراسان شمالی و دبیرخانه کشوری سبک زندگی قرآنی را در استان خوزستان مستقر کرده است.
در ماه مبارک رمضان امسال، سازمان جوانان جمعیت هلال احمر جلسات ختم قرآن را بصورت مجازی در همه استانهای کشور برگزار کرد. هر شب یک استان برنامه "درس های زندگی قرآنی" را بصورت قرائت و تفسیر آیات قرآن با استناد به تفسیر نور برگزار کرد و پیام آیات نیز برای جوانان داوطلب هلال احمر تشریح شد.


1400/03/22
13:50:57
5.0 / 5
1214
تگهای خبر: هلال احمر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
آزمایشگاه رادین