تهران در صدر ماموریت های حوادث كوهستان

تهران در صدر ماموریت های حوادث كوهستان

آزمایشگاه رادین: معاون عملیات سازمان امداد ونجات جمعیت هلال احمر از انجام 98 ماموریت در رابطه با حوادث کوهستان از شروع سال جاری تا کنون در استان تهران آگاهی داد.


به گزارش روز یکشنبه ایرنا از جمعیت هلال احمر، محمدباقر محمدی با اشاره به اهم ماموریت های سازمان امداد و نجات از شروع سال جاری تا نیمه خرداد ماه اظهار داشت: با گذشت دو ماه و ۱۶ روز از شروع امسال، ۶ هزار و ۷۷ ماموریت امداد و نجات انجام گرفته و به ۱۶ هزار و ۷۱۴ نفر از افراد لطمه دیده ناشی از حوادث مختلف امدادرسانی شد.
رشد ۸ درصدی ماموریت های کوهستان
وی اضافه کرد: در طول این مدت ماموریت های امداد و نجات کوهستان همچون حوزه هایی بوده که با رشد روبه رو شده و نسبت به زمان مشابه سال ۱۳۹۹ افزایش هشت درصدی داشته که یکی از علت های آن افزایش تردد به مناطق کوهستانی است.
معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اشاره کرد: طی ۷۸ روز ابتدای سال ۱۴۰۰ توسط نجاتگران جمعیت هلال احمر، ۷۳۸ مورد ماموریت امداد و نجات در حوادث در رابطه با کوهستان در سطح کشور به انجام رسید.
انتقال ۲۴۴ مصدوم حوادث کوهستان به مراکز درمانی
محمدی افزود: این ماموریت ها منجر به نجات ۶۳۱ نفر از شهروندان شد و همین طور در این عملیات ها ۲۴۴ مصدوم به مراکز درمانی انتقال داده شدند تا تحت درمان قرار گیرند. از طرف دیگر در این حوادث خدمات سرپایی به ۶۸ نفر از مصدومین ارایه داده شد که نقش به سزایی در حفظ سلامتی لطمه دیدگان داشت.
معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیان آمار بیشترین ماموریت در رابطه با حوادث کوهستان در استانها اظهار داشت: استان تهران با ۹۸ مورد و اختصاص ۱۳ درصد از کل ماموریت های کوهستان به خود در بالای جدول بیشترین ماموریت ها قرار دارد و بعد از تهران، استان البرز با ۶۵ ماموریت و اختصاص ۹ درصد از کل ماموریت های کوهستان کشور در رده دوم قرار دارد و استان فارس با ۵۳ مورد ماموریت، ۷ درصد از کل ماموریت های کوهستان کشور را به خود اختصاص داد و در رده سوم این لیست قرار گرفت.
منبع:

1400/03/24
10:06:08
5.0 / 5
1183
تگهای خبر: امداد , خدمات , درمان , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
آزمایشگاه رادین