معاون هلال احمر:

امكان حضور داوطلبان در بحران های بین المللی وجود دارد

امكان حضور داوطلبان در بحران های بین المللی وجود دارد

معاون امور بین الملل و حقوق بشردوستانه جمعیت هلال احمر با اشاره به اینکه امکان حضور داوطلبان در بحران های بین المللی وجود دارد، پشت سر گذاشتن دوره های حرفه ای را لازمه این اقدام دانست.


به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از جمعیت هلال احمر، منصوره خرم باقری افزود اظهار داشت: فدراسیون بین المللی جمعیت های صلیب سرخ و هلال احمر، پنج بسته دوره آموزشی دارد که هر کدام از آنها عناوین مختلفی داشته و برای همکاری با این مجموعه باید آن دسته از دوره های الزامی را با موفقیت پشت سر گذراند.
وی اضافه کرد: هر دوره آموزشی عناوین و رشته های مختلفی دارد که همچون آنها در اولین بسته آموزشی میتوان به داوطلبی، مدیریت سوانح، بهداشت، مهاجرت، ایمنی و امنیت، آموزش و پرورش و تغییرات اقلیمی اشاره نمود. هر کدام از این مباحث خود چند عنوان درسی و آموزشی دارد که در حین دوره به آنها پرداخته می شود. کلیه داوطلبان جمعیت می توانند در این دوره ها شرکت کرده و از آموزش های عرضه شده بهره مند شوند.
معاون امور بین الملل و حقوق بشردوستانه تصریح کرد: بسته آموزشی دیگر که تحت عنوان توسعه فردی از آن یاد می شود، در زمینه شناخت فردی، مهارت های ارتباطی، آگاهی از موقعیت و تنوع، بهداشت و رفاه، مدیریت زمان، اطلاعات و تیم، تصمیم گیری و اثرگذاری مباحثی را عرضه می دهد. این بسته آموزشی فردمحور و در جهت افزایش توانمندی های فرد در مواقع بحران است.
خرم باقری افزود: دسته سوم آموزش ها ذیل فدراسیون هزینه در بر دارد به این دلیل که مدرک دانشگاهی معتبر به فراگیران اعطا می شود. یادگیری و توسعه، امور مالی، منابع انسانی، برنامه ریزی و ارزشیابی و سایر دوره های حرفه ای که بین یک تا سه فرانک سوئیس هزینه دارد.
وی اضافه کرد: حضور در این دوره آموزشی برای همگان امکان دارد و هر شخصی که هزینه را پرداخت و بتواند مدارک لازم را عرضه نماید می تواند در این دوره ها شرکت نماید و مدرک مربوطه را دریافت کند و ضرورتی ندارد که عضو هلال احمر یا هر جمعیت دیگری باشد.
معاون امور بین الملل و حقوق بشردوستانه جمعیت هلال احمر درمورد دوره های سازمانی این نهاد اظهار نمود: این دوره با همکاری سایر سازمان های جهانی و در جهت ارتقا سطح کیفی کارکنان برگزار می گردد. علاوه بر این دوره یک سلسله آموزش هایی پیشبینی شده است که کشورها آن آموزش ها را به زبان خود تدریس می کنند تا افرادی که به زبان آنها آشنا هستند در سایر نقاط جهان هم بتوانند این آموزش ها را فراگیرند. امروز هم ما برآن هستیم که دوره های موفق خویش را در سایت فدراسیون بارگذاری کرده تا سایر فارسی زبانان جهان هم بتوانند در آن شرکت نمایند.
وی اظهار داشت: امروز جمعیت های ملی داوطلبانی دارند که دوره هایی را پشت سر گذاشته و فعالیتهایی را با جمعیت انجام می دهد که این یک امر متداول در سایر کشورهای جهان است. کشورهای دیگر بیشتر در مأموریت های برون مرزی از داوطلبان خود استفاده می نمایند. همینطور یکی از محل هایی که از داوطلبان بهره گرفته می شود، فعالیتهای فدراسیون است که این شرایط را فراهم می آورد تا حتی این داوطلبان به صورت کارمند و کارشناس هم جذب شوند.
خرم باقری تصریح کرد: جمعیت هلال احمر یک بانک اطلاعاتی دارد که توانایی ها و اسامی داوطلبان در آن وجود دارد. با استفاده از این بانک اطلاعاتی اعضای داوطلبی که در زمان بحران می توانند به جمعیت ملی کمک کنند، سازمان دهی شده و در مواقع بحران باید به سازمان داوطلبان رجوع کنند. از این نیروها در صورت درخواست و علاقه مندی در بحران ها و حوادث بین المللی هم استفاده می شود. آن دسته از داوطلبینی که به بحران های بین المللی اعزام می شوند باید آموزش های لازم را دیده و توانایی امدادرسانی را داشته باشند.
منبع:

1400/03/28
13:35:54
5.0 / 5
1104
تگهای خبر: آموزش , امداد , بهداشت , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
آزمایشگاه رادین