رئیس سازمان امداد ونجات خبر داد:

استان فارس در صدر مأموریت های اطفای حریق جنگلها

استان فارس در صدر مأموریت های اطفای حریق جنگلها

به گزارش آزمایشگاه رادین رئیس سازمان امداد ونجات جمعیت هلال احمر اظهار داشت: ۷۵ مأموریت هلال احمر از آغاز سالجاری تا کنون در رابطه با حوادث حریق جنگلها بوده و استان فارس با ۲۵ مورد در این صدر این مأموریت ها قرار دارد.


به گزارش روز یکشنبه ایرنا از جمعیت هلال احمر، مهدی ولی پور ضمن اشاره به اهم مأموریت های سازمان امداد و نجات از آغاز سالجاری تا اواسط خرداد ماه اظهار داشت: با گذشت نزدیک به ۸۰ روز از آغاز سالجاری، ۶ هزار و ۷۷ مأموریت امداد و نجات انجام و به ۱۶ هزار و ۷۱۴ نفر از افراد صدمه دیده ناشی از حوادث مختلف امدادرسانی شد.
امدادرسانی به ۵۵ نفر گرفتار در حریق جنگل ها
وی اضافه کرد: در این بازه زمانی پوشش امدادی حریق جنگل و مرتع در ۱۸ استان کشور صورت گرفت. طی ۸۰ روز گذشته از سال ۱۴۰۰ توسط نجاتگران جمعیت هلال احمر ۷۵ مورد مأموریت امداد و نجات در حوادث در رابطه با حریق جنگل و مرتع در این استان ها به انجام رسید که منجر به امدادرسانی به ۵۵ نفر شد.
ولی پور تصریح کرد: در این حوادث ۶ مصدوم به مراکز درمانی منتقل شدند و تحت درمان قرار گرفتند و خدمات سرپایی به پنج نفر از مصدومین این حوادث هم عرضه شد.
۳۳ درصد از مأموریت های اطفای حریق در استان فارس
وی اظهار داشت: بیشترین مأموریت در رابطه با حوادث محیط های جنگلی در استان فارس با ۲۵ مورد بود که ۳۳ درصد از کل مأموریت های حریق جنگل و مرتع را به خود اختصاص داد.
رئیس سازمان امداد ونجات جمعیت هلال احمر اضافه کرد: بعد از این استان، کهگیلویه و بویراحمد با هشت مورد و اختصاص ۱۱ درصد از کل مأموریت های حریق جنگل و مرتع به خود در جایگاه دوم ایستاد و استان بوشهر هم با هفت مأموریت امدادی در رابطه با حریق جنگل و اختصاص ۹ درصد از کل مأموریت های حریق جنگل و مرتع به خود در این لیست در جایگاه سوم قرار گرفت.
منبع:

5.0 / <5
1153
1400/03/31
20:25:02
X
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
آزمایشگاه رادین