شیوع افسردگی در كشورهای اروپایی

شیوع افسردگی در كشورهای اروپایی

آزمایشگاه رادین: بر طبق یک مطالعه آماری جدید که در نشریه بهداشت عمومی ˮلانستˮ به چاپ رسیده، شمار افراد مبتلا به افسردگی در اروپا بیش از تخمین های ارائه شده از طرف سازمان جهانی بهداشت است.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، نتایج این بررسی نشان داد که بیش از ۶ درصد مردم اروپا از افسردگی رنج می برند.
مطالعه انجام شده در ۲۷ کشور اروپایی نشان داد ۶.۴ درصد آنان به افسردگی مبتلا هستند. در این بررسی اطلاعات بیش از ۲۵۰ هزار نفر مورد ارزیابی قرار گرفت.
طبق این بررسی میزان شیوع افسردگی در کشورهای اروپایی ۶.۴ درصد است که بالاتر از رقم برآورد شده سازمان جهانی بهداشت است. بنابر بررسی های این سازمان، میزان افسردگی در کشورهای اروپایی ۴.۲ درصد است.
همین طور در این بررسی مشخص شد موارد مبتلاشدن به افسردگی در زنان بالاتر بوده و ۷.۷ درصد و در مردان ۴.۹ درصد است. همین طور از این نظر، اختلافات شدیدی بین کشورها مشاهده می شود و در کشورهای پیشرفته از نظر اقتصادی نرخ افسردگی بالاتر است.
افسردگی یکی از با اهمیت ترین دلیلهای ناتوانی در سراسر جهان در نظر گرفته می شود، خطر مرگ زودرس را افزایش داده، کیفیت زندگی را می کاهد و بار سنگینی برای سیستم سلامت است. تخمین زده می شود که ممکنست بیش از ۳۰۰ میلیون نفر در جهان تحت تاثیر اختلال افسردگی باشند.
به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از مدیکال اکسپرس، در این بررسی اطلاعات ۲۵۸ هزار و ۸۸۸ نفر از ۲۷ کشور اروپایی به استثنای اسپانیا، بلژیک و هلند مورد استفاده قرار گرفت.




منبع:

1400/04/02
19:07:31
5.0 / 5
1165
تگهای خبر: بهداشت , سلامت , سیستم , كیفیت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
آزمایشگاه رادین