احتمال بروز خیز پنجم كرونا در تهران

احتمال بروز خیز پنجم كرونا در تهران

آزمایشگاه رادین: استاندار تهران با اشاره به تزریق بیش از یک میلیون دُز واکسن کرونا در استان تهران از احتمال بروز خیز پنجم کرونا در تهران آگاهی داد.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، انوشیروان محسنی بندپی در آخر جلسه ستاد مقابله با کرونا استان تهران در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در جلسه امروز گزارشی درباب آخرین وضعیت شیوع ویروس کرونا ویروس ارائه شد که نشان می داد از هفته گذشته میزان بیماران سرپایی بالا رفته و علاوه بر آن شاهد افزایش بیماران بخش عادی و ویژه نیز هستیم که در مجموع این نشان میدهد کم کم وارد خیز پنجم می شویم.
وی ادامه داد: باید آنچه که بعنوان عامل بازدارندگی افزایش مبتلاشدن به کرونا ویروس می باشد شامل رعایت فاصله گذاری اجتماعی، پروتکلهای بهداشتی و تشدید نظارت ها را در دستور کار قرار دهیم.
بندپی افزود: نه فقط در شهرستان فیروزکوه و دماوند که اکنون در وضعیت قرمز قرار دارند باید در سایر شهرستان ها نیز تدابیر و مولفه های موثر را در دستور کار قرار دهیم.
استاندار تهران در بخش دیگری از صحبت های خود به تشکیل ۷۷ مرکز تزریق واکسن در استان تهران اشاره نمود و اضافه کرد: شهرداری تهران نیز آمادگی خودرا برای تشکیل مراکز بیشتر اعلام نموده تا با تخصیص سهمیه واکسن های خریداری شده و همین طور واکسن تولید داخل به لحاظ مکان و نیروی انسانی با مشکلی مواجه نباشیم.
وی ادامه داد: تا کنون یک میلیون و ۶۲ هزار واکسن در استان تهران تزریق شده و تدابیر لازم برای گروه های سنی ثبت نامی در سامانه و گروه هایی که از قبل برای تزریق اعلام شده تا به مراکز مراجعه کنند، اتخاذ شده تا تجمعی شکل نگیرد.
بندپی در پاسخ به سوالی درباب روند اجرای طرح شهید سلیمانی اظهار داشت: این طرح متوقف نشده اما باتوجه به انتخابات و درگیری عزیزان بسیج در این امر قرار شد که پس از انتخابات کار با شدت بیشتری همانند قبل دنبال شود.
استاندار تهران درباب اعمال محدودیت ها باتوجه به احتمال بروز خیز پنجم در تهران اظهار داشت: شهرهایی که در وضعیت قرمز قرار گرفتند محدودیت ها در آنها اعمال خواهد شد و در سایر شهرستان ها نیز مقرر شده فرمانداران نسبت به تشدید نظارت ها اقدام نمایند.
وی افزود: در انتخاباتی که برگزار شد، برمبنای بررسی های کارشناسانه ۷۷.۷ درصد رعایت پروتکلهای بهداشتی در شعب ستاندن رای انجام شده است.
منبع:

1400/04/07
23:20:40
5.0 / 5
1299
تگهای خبر: بهداشت , ثبت نام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
آزمایشگاه رادین