تازه ترین آمار مبتلایان و فوتی های كرونا در جهان

تازه ترین آمار مبتلایان و فوتی های كرونا در جهان

آزمایشگاه رادین: شمار مبتلایان به بیماری «کووید-19» ناشی از کروناویروس جدید در جهان تا حالا به 182 میلیون و 202 هزار و 398 نفر رسیده و مرگ سه میلیون و 945 هزار و 677 نفر نیز بر اثر مبتلاشدن به این بیماری تأیید شده است.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، همین طور بنابر تازه ترین آمارها تا حالا ۱۶۶ میلیون و ۷۶۴ هزار و ۹۶ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته اند.
روند افزایش آمار مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ که تا حالا در ۲۲۰ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته است، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
آمریکا تا حالا با بیش از ۳۴.۵ میلیون مبتلا و بیش از ۶۱۹ هزار قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.
هند نیز با آمار بیش از ۳۰.۳ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۱۸.۴ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.
بعد از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۵۱۴ هزار و هند با بیش از ۳۹۷ هزار جانباخته بالاترین آمار قربانیان کووید ۱۹ را در این لیست جهانی گزارش داده اند.
بعد از آنها نیز کشورهای مکزیک و پرو بیشترین تعداد قربانیان این بیماری را در دنیا ثبت کرده اند. تعداد جانباختگان کووید-۱۹ در مکزیک تا حالا بیش از ۲۳۲ هزار و در پرو نیز بیش از ۱۹۲ هزار نفر اعلام شده است.
همین طور روسیه با گذشتن از آمار ۱۳۳ هزار قربانی تا حالا بیشترین تلفات کرونا را در میان کشورهای اروپایی داشته است. بعد از آن نیز انگلیس با آمار بیش از ۱۲۸ هزار قربانی در جایگاه دوم تلفات کرونا در اروپا قرار گرفت.
بعلاوه کشورهای ایتالیا بیش از ۱۲۷ هزار، فرانسه بیش از ۱۱۱ هزار و کلمبیا نیز بیش از ۱۰۵ هزار فوتی بر اثر مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده اند.
همین طور آرژانتین با بیش از ۹۳ هزار، آلمان با بیش از ۹۱ هزار، ایران با بیش از ۸۳ هزار، اسپانیا با بیش از ۸۰ هزار، لهستان با بیش از ۷۴ هزار، آفریقای جنوبی با بیش از ۶۰ هزار، اندونزی با بیش از ۵۷ هزار، اوکراین با بیش از ۵۲ هزار، ترکیه نیز با بیش از ۴۹ هزار جانباخته دیگر کشورهایی هستند که تا حالا آمار بالای مرگ و میر ناشی از کووید-۱۹را ثبت کرده اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تا حالا داشته اند تا بامداد امروز (سه شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
۱. آمریکا: ۳۴ میلیون و ۵۱۱ هزار و ۶۳۶ مبتلا، ۶۱۹ هزار و ۵۹۵ قربانی
۲. هند: ۳۰ میلیون و ۳۱۶ هزار و ۸۹۷ مبتلا، ۳۹۷ هزار و ۶۶۸ قربانی
۳. برزیل: ۱۸ میلیون و ۴۴۸ هزار و ۴۰۲ مبتلا، ۵۱۴ هزار و ۲۰۲ قربانی
۴. فرانسه: پنج میلیون و ۷۷۰ هزار و ۵۳۰ مبتلا، ۱۱۱ هزار و ۱۲ قربانی
۵. روسیه: پنج میلیون و ۴۷۲ هزار و ۹۴۱ مبتلا، ۱۳۳ هزار و ۸۹۳ قربانی
۶.. ترکیه: پنج میلیون و ۴۱۴ هزار و ۳۱۰ مبتلا، ۴۹ هزار و ۶۳۴ قربانی
۷. انگلیس: چهار میلیون و ۷۵۵ هزار و ۷۸ مبتلا، ۱۲۸ هزار و ۱۰۳ قربانی
۸. آرژانتین: چهار میلیون و ۴۲۳ هزار و ۶۳۶ مبتلا، ۹۳ هزار و ۱۴۲ قربانی
۹. ایتالیا: چهار میلیون و ۲۵۸ هزار و ۴۵۶ مبتلا، ۱۲۷ هزار و ۵۰۰ قربانی
۱۰. کلمبیا: چهار میلیون و ۱۸۷ هزار و ۱۹۴ مبتلا، ۱۰۵ هزار و ۳۲۶ قربانی
بر طبق آمار فوق هم اکنون در ۲۸ کشور، شمار مبتلایان از رقم یک میلیون عبور کرده است و بعد از ایالات متحده، هند و برزیل - که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای فرانسه، روسیه، ترکیه، انگلیس، آرژانتین، ایتالیا، کلمبیا، اسپانیا، آلمان، ایران، لهستان، مکزیک، اوکراین، اندونزی، پرو، آفریقای جنوبی، هلند، جمهوری چک، شیلی، کانادا، فیلیپین، عراق، سوئد، بلژیک و رومانی نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده اند.
منبع:

1400/04/08
12:31:56
5.0 / 5
1025
تگهای خبر: امداد , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
آزمایشگاه رادین