حریرچی:

میزان بستری كرونا در سیستان و بلوچستان از متوسط كشوری فراتر رفته است

میزان بستری كرونا در سیستان و بلوچستان از متوسط كشوری فراتر رفته است

سیستان و بلوچستان معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: برای اولین بار در چند روز اخیر میزان موارد سرپایی و بستری کرونا در استان سیستان و بلوچستان از متوسط کشوری فراتر رفته است.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا ایرج حریرچی ۱۰ تیرماه در مسافرت به زاهدن اضافه کرد: در سیستان و بلوچستان به سبب شرایط اقلیمی و فاصله گذاری اجتماعی در اوج گیری های قبلی کرونا میزان آمار بستری و مرگ و میر حتی به متوسط کشوری نرسیده بود، باید توجه داشت ایمنی اکتسابی چندانی نسبت به سایر استانها در این استان وجود ندارد.
وی ادامه داد: از طرفی ویروس دلتا از جنوب شرقی وارد کشور شده و باتوجه به خواستگاه این ویروس در هند و شرایطی که در افغانستان به وجود آمده احتمال افزایش مهاجرت به ایران از مسیرهای مختلف وجود دارد.
معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: همین طور شاهد افزایش موارد بستری در سیستان و بلوچستان هستیم و هم اینک ۷۲۰ بیمار کرونائی بستری در این استان داریم.
وی با درخواست از مردم برای رعایت شیوه نامه های بهداشتی اضافه کرد: می دانیم مردم در فشار قرار دارند و از نظر اقتصادی گرفتار مشکل هستند، اما خواهش می نماییم مردم به ویژه در استانهای جنوبی همکاری کنند تا با رعایت دستورالعمل ها و واکسیناسیون سریع و گسترده در آینده نزدیک بتوانیم از بیماری رهایی پیدا نماییم.1400/04/10
12:45:46
5.0 / 5
1019
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
آزمایشگاه رادین