استاندار:

قم از نظر پایگاه و تجهیزات امدادی حمایت شود

قم از نظر پایگاه و تجهیزات امدادی حمایت شود

به گزارش آزمایشگاه رادین استاندار قم ضمن اشاره به موقعیت ویژه و راهبردی این استان به لحاظ قرار داشتن در محور مواصلاتی ۱۷ استان کشور اظهار داشت: جمعیت هلال احمر کشور، قم را از نظر گسترش پایگاه های امداد و نجات و همینطور تجهیزات و نیروی انسانی، مورد حمایت و پشتیبانی قرار دهد.بهرام سرمست روز چهارشنبه در حاشیه آیین کلنگ زنی و بهره برداری طرح های امدادی، درمانی، حمایتی، آموزشی و فرهنگی در مجتمع هلال احمر این استان با حضور رئیس هلال احمر کشور در گفت و گو با خبرنگاران گفت: باتوجه به قرار داشتن قم در شاهراه مواصلاتی کشور، مأموریت هلال احمر در این استان به شکلی است که علاوه بر پاسخگو بودن به نیازها و حوادث احتمالی، به شکلی به کل کشور هم خدمت رسانی می کند.

وی اضافه کرد: از این جهت ما انتظار داریم، جمعیت هلال احمر کشور این ملاحظه را داشته باشد و از نظر گسترش پایگاه های امداد و نجات و تجهیزات و نیروی انسانی این استان را حمایت کند.

سرمست با اعلان اینکه در رابطه با تخصیص اعتبارهای استانی و استفاده از ظرفیت خیران سلامت و فعالان فرهنگی و اجتماعی گام های خوبی برداشته شده است، اضافه کرد: امروز شاهد افتتاح پایگاه امداد و نجات محور قم - گرمسار هستیم که نمونه ای از اقدام های اجتماعی است که با جلب همکاری خیران به بهره برداری رسید.

استاندار قم لزوم توجه به نیازهای امدادی استان باتوجه به تاسیس شهرستان های جدید جعفریه و کهک را مورد توجه قرار داد و اظهار داشت: استقرار نیروی انسانی و اداره های در ارتباط با هلال احمر و همینطور خودروی امداد و نجات از درخواست های ما به شمار می آید.

سرمست بیان نمود: امیدواریم در این شهرستان ها که دارای خصوصیت های گردشگری هستند و نقطه مواصلاتی با استانهای دیگر می باشند این امکانات مستقر شود، که بتوانیم هم به شهروندان و هم به مسافران و زائرین خدمت رسانی نماییم.

کریم همتی رئیس جمعیت هلال احمر کشور در مسافرت به قم ضمن رونمایی از تجهیزات امدادی و خودرویی، تعدادی طرح امدادی بخصوص پایگاه امداد و نجات محور قم - گرمسار و ۱۲ خانه و کانون هلال احمر را افتتاح نمود.

در این سفر، عملیات اجرایی راه اندازی پایگاه امداد و نجات شهرستان جعفریه و پارکینگ امدادی قم هم شروع شد.منبع:

1400/04/10
22:41:05
5.0 / 5
1246
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
آزمایشگاه رادین