جدید ترین آمار مبتلایان و فوتی های همه گیری كرونا در جهان

جدید ترین آمار مبتلایان و فوتی های همه گیری كرونا در جهان

شمار مبتلایان به بیماری «کووید-۱۹» ناشی از کروناویروس جدید در جهان تابحال به ۱۸۴ میلیون و ۲۴۴ هزار و ۷۹۳ نفر رسیده و مرگ سه میلیون و ۹۸۷ هزار و ۴۱۹ نفر هم بر اثر مبتلا شدن به این بیماری تأیید شده است.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، همینطور بنابر تازه ترین آمارها تابحال ۱۶۸ میلیون و ۶۲۳ هزار و ۸۲۴ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته اند.
روند افزایش آمار مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ که تابحال در ۲۲۰ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته است، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
آمریکا تابحال با بیشتر از ۳۴.۵ میلیون مبتلا و بیشتر از ۶۲۱ هزار قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.
هند هم با آمار بیشتر از ۳۰.۵ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۱۸.۷ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.
بعد از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیشتر از ۵۲۳ هزار و هند با بیشتر از ۴۰۲ هزار جانباخته بالاترین آمار قربانیان کووید ۱۹ را در این لیست جهانی گزارش داده اند.
بعد از آنها هم کشورهای مکزیک و پرو بیشترین تعداد قربانیان این بیماری را در دنیا ثبت کرده اند. تعداد جانباختگان کووید-۱۹ در مکزیک تابحال بیشتر از ۲۳۳ هزار و در پرو هم بیشتر از ۱۹۳ هزار نفر اعلام شده است.
همینطور روسیه با گذشتن از آمار ۱۳۷ هزار قربانی تابحال بیشترین تلفات کرونا را در میان کشورهای اروپایی داشته است. بعد از آن هم انگلیس با آمار بیشتر از ۱۲۸ هزار قربانی در جایگاه دوم تلفات کرونا در اروپا قرار گرفت.
بعلاوه کشورهای ایتالیا بیشتر از ۱۲۷ هزار، فرانسه بیشتر از ۱۱۱ هزار و کلمبیا هم بیشتر از ۱۰۸ هزار فوتی بر اثر مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده اند.
همینطور آرژانتین با بیشتر از ۹۵ هزار، آلمان با بیشتر از ۹۱ هزار، ایران با بیشتر از ۸۴ هزار، اسپانیا با بیشتر از ۸۰ هزار، لهستان با بیشتر از ۷۵ هزار، آفریقای جنوبی با بیشتر از ۶۱ هزار، اندونزی با بیشتر از ۶۰ هزار، اوکراین با بیشتر از ۵۲ هزار، ترکیه هم با بیشتر از ۴۹ هزار جانباخته دیگر کشورهایی هستند که تابحال آمار بالای مرگ و میر ناشی از کووید-۱۹ را ثبت کرده اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تابحال داشته اند تا بامداد امروز (یکشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
۱. آمریکا: ۳۴ میلیون و ۵۸۸ هزار و ۱۷۶ مبتلا، ۶۲۱ هزار و ۲۵۵ قربانی
۲. هند: ۳۰ میلیون و ۵۴۵ هزار و ۴۳۳ مبتلا، ۴۰۲ هزار و ۱۵ قربانی
۳. برزیل: ۱۸ میلیون و ۷۴۲ هزار و ۲۵ مبتلا، ۵۲۳ هزار و ۶۹۹ قربانی
۴. فرانسه: پنج میلیون و ۷۸۳ هزار و ۶۵۴ مبتلا، ۱۱۱ هزار و ۱۵۲ قربانی
۵. روسیه: پنج میلیون و ۵۸۵ هزار و ۷۹۹ مبتلا، ۱۳۷ هزار و ۲۶۲ قربانی
۶. ترکیه: پنج میلیون و ۴۴۰ هزار و ۳۶۸ مبتلا، ۴۹ هزار و ۸۷۴ قربانی
۷. انگلیس: چهار میلیون و ۸۷۹ هزار و ۶۱۶ مبتلا، ۱۲۸ هزار و ۲۰۷ قربانی
۸. آرژانتین: چهار میلیون و ۵۲۶ هزار و ۴۷۳ مبتلا، ۹۵ هزار و ۵۹۴ قربانی
۹. کلمبیا: چهار میلیون و ۳۲۴ هزار و ۲۳۰ مبتلا، ۱۰۸ هزار و ۳۱۴ قربانی
۱۰. ایتالیا: چهار میلیون و ۲۶۲ هزار و ۵۱۱ مبتلا، ۱۲۷ هزار و ۶۳۷ قربانی
برپایه آمار فوق هم اکنون در ۲۸ کشور، شمار مبتلایان از رقم یک میلیون عبور کرده است و بعد از ایالات متحده، هند و برزیل - که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای فرانسه، روسیه، ترکیه، انگلیس، آرژانتین، کلمبیا، ایتالیا، اسپانیا، آلمان، ایران، لهستان، مکزیک، اندونزی، اوکراین، پرو، آفریقای جنوبی، هلند، جمهوری چک، شیلی، فیلیپین، کانادا، عراق، سوئد، بلژیک و رومانی هم بیشتر از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده اند.
منبع:

5.0 / <5
1111
1400/04/13
12:23:38
تگهای خبر: امداد , بیماری
X
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
آزمایشگاه رادین