ارسال اولین محموله بهداشتی هلال احمر به سیستان و بلوچستان

ارسال اولین محموله بهداشتی هلال احمر به سیستان و بلوچستان

رییس جمعیت هلال احمر از ارسال اولین محموله بهداشتی، درمانی به استان سیستان و بلوچستان آگاهی داد و بر ارسال محموله های دیگر تا زمان کنترل بیماری در این استان تاکید نمود.


به گزارش روز دوشنبه ایرنا از جمعیت هلال احمر، کریم همتی اظهار داشت: استان سیستان و بلوچستان از مدتی پیش در وضعیت قرمز کرونائی قرار گرفته که باتوجه به مشکلاتی همچون خشکسالی این استان با مشکلات عدیده ای روبه رو شده است.
وی اضافه کرد: در همین راستا هلال احمر باتوجه به مسئولیت اجتماعی که دارد برای کمک به این عرصه ورود کرده و با مشارکت ۲۱ خیریه کشوری و بومی بنا به شرایط و میزان شیوع کرونا، استان را تقسیم بندی کرده و برای ارائه خدمات به مردم و پیش گیری از شیوع ویروس وارد عمل شده اند.
رئیس جمعیت هلال احمر اشاره کرد: نخستین محموله کمک به مردم استان سیستان و بلوچستان با همکاری خیریه ها ارسال شد و تلاش بر این است تا حدودا هر روز محموله ای به این منطقه ارسال تا شاهد بهبود وضعیت این استان شویم.
همتی اشاره کرد: محموله نخست شامل ۲۲۰ کپسول اکسیژن ۴۰ و ۵۰ لیتری، یک میلیون و ۲۰۰ هزار عدد ماسک و ۱۸ دستگاه اکسیژن ساز به استان سیستان و بلوچستان ارسال و بزودی محموله دوم نیز آماده خواهد شد. ما همزمان با کمک های بهداشتی، بسته های حمایت غذایی را نیز به این استان ارسال خواهیم کرد.
رئیس جمعیت هلال احمر اظهار داشت: به دنبال ایجاد منابع آب پایدار در استان سیستان و بلوچستان هستیم و از خیرین نیز در این حوزه استفاده خواهیم کرد. بازسازی قنوات و ارسال تانکرهای آب نیز در دستور کار قرار گرفته است. تیم پزشکی به منطقه اعزام می شود تا مقوله درمان نیز همزمان پیش برده شود. اگر هموطنان و خیرین امروز در کنار ما باشند مشخصا می توانیم از این وضعیت سخت نیز عبور نماییم. سال قبل با برگزاری طرح نذر آب ۳ خدمات خوبی به شهروندان استان سیستان و بلوچستان ارائه شد و امید است امسال نیز این اتفاق خوب بعد از عادی شدن شرایط کرونائی تحت عنوان نذر آب ۴ تحقق یابد.
به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایرنا، سیستان بلوچستان واقع در جنوب شرقی کشور همچون استانهای با وضعیت قرمز کرونائی هندی است.5.0 / <5
1109
1400/04/17
13:10:01
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , پزشك , پزشكی
X
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
آزمایشگاه رادین