امدادرسانی هلال احمر به ۱۰۳۳ سیل زده در 5 استان

امدادرسانی هلال احمر به ۱۰۳۳ سیل زده در 5 استان

معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از امدادرسانی هلال احمر به هزار و ۳۳ نفر از متاثران سیل و آبگرفتگی ۷۲ ساعت گذشته در پنج استان آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، تهران، سیستان و بلوچستان و گلستان اطلاع داد.


محمدباقر محمدی روز دوشنبه در گفتگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا با عرضه گزارش سیل و آبگرفتگی طی ۷۲ ساعت گذشته در پنج استان(آذربایجان شرقی و غربی، تهران، سیستان و بلوچستان و گلستان) اضافه کرد: در مدت مورد اشاره و با تلاش ۴۲ تیم عملیاتی امداد و نجات(۱۳۳ امدادگر و نجاتگر هلال احمر) به متاثرین از سیل و آبگرفتگی در ۲۶ شهر و روستای این سه استان امدادرسانی شده است.
وی افزود: در اجرای این خدمات رسانی امدادی، نیروهای امدادرسان هلال احمر با برگزاری ۱۴ دستگاه چادر امدادی در مناطق متاثر از سیل و آبگرفتگی ۶۱ نفر از سیل زدگان را اسکان اضطراری و موقت داده و به منظور کاهش یا جلوگیری از سوءتغذیه آنان در شرایط اضطراری عمومی ۷۳ بسته غذایی، ۴۴ قوطی کنسروجات، ۵۰ کیلوگرم حبوبات و ۵۸ تخته پتو در بین آنان توزیع کرده اند.
معاون عملیات سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر توضیح داد: همینطور در مدت مورد اشاره تخلیه آب از ۹۱ واحد از منازل مسکونی سیل زدگان انجام و سلسله عملیات امدادرسانی به سیل زدگان در استان های آذربایجان غربی و شرقی با قوت و جدیت تمام ادامه دارد و امدادگران در حال رفع نیازهای اساسی سیل زدگان در زمینه های امداد و نجات، اسکان و تغذیه اضطراری هستند.
محمدی از مردم خواست تا در صورت قرار گرفتن در وضعیت های اضطراری و پیچیده انواع حوادث و سوانح با شماره ۱۱۲ مرکز پاسخگویی فوری به انواع حوادث در سرتاسر کشور تماس بگیرند.
ارائه خدمات امداد و نجات، اسکان و تغذیه اضطراری در زمان وقوع حوادث و سوانح، عرضه آموزش های امداد و کمک های اولیه به اقشار مختلف جامعه، برنامه ریزی و اقدام در جهت آمادگی مقابله با حوادث و سوانح، ارسال محموله های کمک های بشردوستانه به کشورهای صدمه دیده و متاثر از حوادث طبیعی، غیرطبیعی و اعزام عوامل امدادی در داخل و خارج از کشور همچون وظایف این سازمان راهبردی وابسته به جمعیت هلال احمر است.
سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیشتر از ۳۰ سال تجربه در زمینه آمادگی و پاسخگویی سوانح در داخل و خارج از کشور بعنوان یکی از بخش های اصلی جمعیت هلال احمر وظیفه دارد با امکانات گسترده عملیاتی، پشتیبانی، مخابراتی، امداد هوایی، جاده ای، دریایی، کوهستان و شهری، عملیات امداد و نجات را در فصول مختلف سال و برای خدمات رسانی به صدمه دیدگان و متاثرین از انواع حوادث و سوانح احتمالی در سرتاسر کشور اجرا نماید.منبع:

1399/04/26
13:30:20
5.0 / 5
2250
تگهای خبر: آموزش , امداد , خدمات , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
آزمایشگاه رادین