دبیركل جمعیت هلال احمر:

تقویت انبارهای امدادی هرمزگان در دستور کار است

تقویت انبارهای امدادی هرمزگان در دستور کار است

به گزارش آزمایشگاه رادین تهران _ ایرنا _ دبیرکل جمعیت هلال احمر ضمن اشاره به اینکه تقویت انبارهای امدادی جمعیت هلال احمر در دستور کار قرار گرفته است، از توزیع بیشتر از ۶ هزار چادر امدادی در بین زلزله زدگان اطلاع داد.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از خبرگزاری ایرنا از جمعیت هلال احمر؛ محمدحسن قوسیان مقدم در مورد آخرین وضعیت مناطق زلزله زده و خدمت رسانی به متاثرین از زمین لرزه هرمزگان اظهار داشت: جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران با بکارگیری ۶۰۳ نفر و تداوم استفاده از دو فروند بالگرد درحال عرضه خدمات به مردم زلزله زده استان هرمزگان است.
وی اضافه کرد: تا بامداد امروز بیشتر از ۲ هزار و ۵۰۰ کیلوگرم اقلام زیستی و امدادی از راه بالگردها به مناطق زلزله زده منتقل شده است و تلاش ها در این حوزه تا رفع کامل نیازمندی های مردم زلزله زده هرمزگان ادامه دارد.
دبیرکل جمعیت هلال احمر تصریح کرد: روند توزیع چادر میان آن دسته از شهروندانی که منازل آنها صدمه دیده و یا از ایمنی کافی برخوردار نیست، ادامه دارد و تا بامداد امروز بیشتر از ۶ هزار چادر در مناطق زلزله زده توزیع شده است که بخشی از آن هم اهدایی خیرین بوده است.
قوسیان مقدم افزود: ۷۴ روستا هم به صورت میدانی مورد بررسی کامل قرار گرفته اند تا از ایمنی محل سکونت شهروندان هم اطمینان حاصل شود. در جهت بررسی دقیق تر، مناطق متاثر از زمین لرزه به سه قسمت تقسیم شد.
سخنگوی جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: از طرفی در جهت آمادگی کامل جهت مقابله با حوادث احتمالی آتی، اقلام زیستی و امدادی درحال انتقال به استان هرمزگان است تا بار دیگر حجم موجودی انبارهای هلال احمر به سطح مناسبی رسیده و در آینده با کمبود خاصی مواجه نشوند.
زمین لرزه ۶.۴ و ۶.۳ ریشتری حدود ساعت ۱۵ و ۳۷ دقیقه روز یکشنبه ۲۳ آبان ماه ۱۴۰۰ بخش فین هرمزگان را به لرزه درآورد، این لرزه پس لرزه های گوناگونی به دنبال داشت. شدت این زمین لرزه به حدی بود که در سایر استانهای همجوار همچون فارس و کرمان هم احساس شد. برخی منازل بخش فین بر اثر این زمین لرزه بین ۲۰ تا ۱۰۰ درصد تخریب شدند.

1400/09/03
14:09:33
5.0 / 5
1022
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین