جدیدترین جدول جهانی كرونا؛

ثبت بیش از ۸۱ میلیون بیمار کووید در آسیا

ثبت بیش از ۸۱ میلیون بیمار کووید در آسیا

شمار مبتلایان به بیماری «کووید-19» در جهان تا حالا به 261 میلیون و 373 هزار و 683 نفر رسیده و مرگ پنج میلیون و 212 هزار و 961 نفر بر اثر مبتلاشدن به این بیماری تأیید شده است همین طور 236 میلیون و 75 هزار و 635 نفر از مبتلایان به کووید-19 بهبود یافته اند.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، بنابر اعلام "ورلداُمتر" تا حالا ۸۱ میلیون و ۸۸۶ هزار و ۷۴ مورد از مجموع مبتلایان این بیماری به قاره آسیا و همین طور ۷۲ میلیون و ۷۱۱ هزار و ۹۶۴ مورد مبتلاشدن نیز به قاره اروپا اختصاص یافته است.
برمبنای آمارهای جهانی، آمریکا همین طور با بیش از ۴۹ میلیون مبتلا و بیش از ۷۹۹ هزار قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.
هند نیز با آمار بیش از ۳۴.۵ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی به لحاظ میزان مبتلاشدن قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۲۲ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است همین طور بعد از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۶۱۴ هزار و هند با بیش از ۴۶۸ هزار جانباخته، بالاترین آمار قربانیان کووید -۱۹ را در این لیست جهانی گزارش داده اند.
بنابر جدول به روز شده در پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تا حالا داشته اند تا بامداد امروز (یکشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
# نام کشور مجموع مبتلایان مجموع قربانیان ۱ ایالات متحده ۴۹، ۰۷۷، ۶۹۵ ۷۹۹، ۳۱۲ ۲ هند ۳۴، ۵۷۲، ۵۲۳ ۴۶۸، ۵۵۴ ۳ برزیل ۲۲، ۰۷۶، ۸۶۳ ۶۱۴، ۲۳۶ ۴ انگلیس ۱۰، ۱۱۰، ۴۰۸ ۱۴۴، ۷۲۴ ۵ روسیه ۹، ۵۳۶، ۸۲۵ ۲۷۱، ۵۳۱ ۶ ترکیه ۸، ۷۲۴، ۴۰۰ ۷۶، ۲۳۳ ۷ فرانسه ۷، ۵۸۸، ۴۰۰ ۱۱۸، ۸۷۱ ۸ ایران ۶، ۱۰۵، ۱۰۱ ۱۲۹، ۵۴۹ ۹ آلمان ۵، ۷۴۴، ۵۱۷ ۱۰۱، ۳۴۰ ۱۰ آرژانتین ۵، ۳۲۵، ۵۶۰ ۱۱۶، ۵۱۷ بر طبق این لیست، روسیه نیز با گذشتن از آمار ۲۷۱ هزار جانباخته تا حالا بیشترین تلفات کرونا را در میان کشورهای اروپایی داشته است. با این وجود انگلیس با ثبت رسمی ۱۰ میلیون و ۱۱۰ هزار و ۴۰۸ بیمار کرونائی، رکورد مجموع مبتلایان به این بیماری را در قاره سبز دارد.
همین طور ایران با مجموع شش میلیون و ۱۰۵ هزار و ۱۰۱ مبتلاشدن و ۱۲۹ هزار و ۵۴۹ مورد فوت ناشی از بیماری کووید-۱۹ در رتبه هشتم در میان ۱۰ کشور دارای بیشترین آمار مبتلایان کرونا قرار گرفته است.
برمبنای آمار فوق هم اکنون در ۱۷ کشور، شمار مبتلایان از رقم سه میلیون نفر عبور کرده است و بعد از ایالات متحده، هند و برزیل - که همچنان سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای انگلیس، روسیه، ترکیه، فرانسه، ایران، آلمان، آرژانتین، اسپانیا، کلمبیا، ایتالیا، اندونزی، مکزیک، لهستان و اوکراین نیز بیش از سه میلیون مبتلا را ثبت کرده اند.
به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، روند افزایش آمار مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ که تا حالا در ۲۲۲ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.1400/09/07
14:36:47
5.0 / 5
956
تگهای خبر: امداد , بیماری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
آزمایشگاه رادین