اخطار سازمان جهانی محافظت از حیوانات نسبت به افزایش مصرف آفت کش های سرطان زا

اخطار سازمان جهانی محافظت از حیوانات نسبت به افزایش مصرف آفت کش های سرطان زا

بوم شناسان از ثبت افزایش مصرف آفت کش های سرطان زا خبر دادند که گونه های درحال انقراض را از بین می برد.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، آفت کش های مورد استفاده در کشاورزی نه تنها برای ارگانیسمها مضر هستند، بلکه برای انسان و حیوانات و همینطور محیط زیست خطرناک هستند. به قول بوم شناسان اگر استانداردهای استفاده از آنها رعایت نشود، این مواد شیمیایی به ناچار تغییرات عمیقی در کل اکوسیستم ایجاد می کنند.
طبق گزارش سازمان جهانی محافظت از حیوانات و مرکز تنوع زیستی، حدود ۲۳۵ پوند علف کش و حشره کش سمی برای تولید محصولات خوراک دام حیوانات پرورشی در سرتاسر ایالات متحده مورد استفاده قرار گرفته که روی محصولات ذرت و سویا اسپری شده است. بعضی از آنها به صورت ویژه برای انسان، حیوانات و گیاهان مضر هستند.
استفاده از شش ماده شیمیایی و یک گروه از مواد شیمیایی که در این گزارش مشخص شده طی سالهای اخیر افزایش پیدا کرده است. علف کشی که در سال ۲۰۱۸ بیشتر در مزارع کشاورزی مورد استفاده بوده گلیفوسات نام داشته است. در مجموع ۱۰۰ میلیون پوند از آن در مزارع ذرت و سویا استفاده شد.
به گزارش اسپوتنیک نیوز، همچین بررسی ها نشان داده است که گلیفوسات خطر مبتلا شدن به سرطان را تا ۴۰ درصد بالا می برد. علاوه بر این، به ۹۳ درصد از گیاهان و حیوانات محافظت شده تحت قانون گونه های در معرض خطر، صدمه رسانده و زیستگاه حیاتی ۷۵۹ گونه در معرض خطر انقراض را تغییر می دهد.
منبع:

1400/12/17
21:30:08
5.0 / 5
817
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
آزمایشگاه رادین