انجام 232 ماموریت امداد ونجات در محیط های آبی كشور طی چهار ماه گذشته

انجام 232 ماموریت امداد ونجات در محیط های آبی كشور طی چهار ماه گذشته

آزمایشگاه رادین: رئیس سازمان امداد ونجات جمعیت هلال احمر از انجام 232 ماموریت امدادی برای نجات جان مصدومان حوادث محیط های آبی(غرق شدگی) در رودخانه ها، سواحل دریا و دریاچه پشت سدها توسط امدادگران هلال احمر در چهار ماه نخست سال جاری آگاهی داد.


مهدی ولی پور روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی ایرنا با بیان این مطلب اضافه کرد: از شروع فروردین تا ۲۸ تیر ۱۳۹۹، در محیط های آبی ۲۹ استان کشور ۲۳۲ ماموریت امداد و نجات، توسط نجاتگران جمعیت هلال احمر انجام شده که منجر به نجات ۴۹ غریق، انتقال ۱۷ غریق به مراکز درمانی و درمان سرپایی ۱۹ نفر در محل حادثه شده است.
وی افزود: بیشترین ماموریت های امداد و نجات در محیط های آبی از نظر محل وقوع حادثه به ترتیب در رودخانه ها با ۴۶ درصد، دریاچه های پشت سد و سواحل دریا هر کدام با ۱۴.۵ درصد بوده است که از نظر تعداد ماموریت نسبت به زمان مشابه سال قبل با ۵۲۶ عملیات شاهد کاهش ۱۳۹ درصدی ماموریت های امداد و نجات در محیط های آبی بوده ایم.
رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به انجام بیشترین ماموریت امداد و نجات در سه استان گیلان، البرز و مازندران اشاره کرد: بیشترین ماموریت های امداد و نجات در محیط های آبی به ترتیب در استان های گیلان با ۲۹ مورد ( ۱۳ درصد از کل ماموریت)، البرز با ۱۷ مورد ( ۷.۷ درصد از کل ماموریت) و مازندران با ۱۶ مورد (۷.۲ درصد از کل ماموریت) انجام شده است.
ولی پور اظهار داشت: بارها با هشدارهای زودهنگام به مسافران تابستانیمی گوییم و تکرار می نماییم که از شنا در مناطق نا امن و دور افتاده از چشم نیروهای امدادرسان شنا نکنند و معتقدیم که اگر این هشدارها فقط منجر به آن شود که حتی یک نفر به مکانهای غیرمجاز شنا وارد نشود و جان یک هموطن در امان بماند، ارزش تکرار را دارد.
وی از مردم خواست تا در صورت قرار گرفتن در وضعیت های اضطراری و پیچیده انواع حوادث و سوانح با شماره ۱۱۲ مرکز پاسخگویی فوری به انواع حوادث در سراسر کشور تماس بگیرند.
ارائه خدمات امداد و نجات، اسکان و تغذیه اضطراری در زمان وقوع حوادث و سوانح، ارائه آموزش های امداد و کمک های اولیه به اقشار مختلف جامعه، برنامه ریزی و اقدام در جهت آمادگی مقابله با حوادث و سوانح، ارسال محموله های کمک های بشردوستانه به کشورهای لطمه دیده و متاثر از حوادث طبیعی، غیرطبیعی و اعزام عوامل امدادی در داخل و خارج از کشور همچون وظایف این سازمان راهبردی وابسته به جمعیت هلال احمر است.
سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با بیش از ۳۰ سال تجربه در زمینه آمادگی و پاسخگویی سوانح در داخل و خارج از کشور بعنوان یکی از بخش های اصلی جمعیت هلال احمر وظیفه دارد با امکانات گسترده عملیاتی، پشتیبانی، مخابراتی، امداد هوایی، جاده ای، دریایی، کوهستان و شهری، عملیات امداد و نجات را در فصول مختلف سال و برای خدمات رسانی به لطمه دیدگان و متاثرین از انواع حوادث و سوانح احتمالی در سراسر کشور اجرا نماید.منبع:

1399/05/05
15:00:39
5.0 / 5
2092
تگهای خبر: آموزش , امداد , خدمات , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین