ترکیب دلتا و اومیکرون سرآغاز چیست؟

ترکیب دلتا و اومیکرون سرآغاز چیست؟

به گزارش آزمایشگاه رادین خراسان رضوی سازمان بهداشت جهانی(WHO) اعلام نمود تلفیقی از سویه های امیکرون و دلتا بعنوان یک ویروس نوترکیب شناخته می شود.به نقل از نیوز، دکتر ماریا ون کخوف، یکی از مدیران سازمان بهداشت جهانی، اظهار داشت: دانشمندان از این نوترکیب آگاه هستند که مشخص شده تلفیقی از دلتا AY.۴ و امیکرون BA.۱ است.

وی اضافه کرد: البته سطوح بسیار پایینی از موارد مبتلا شدن به این نوترکیب وجود دارد.

ون کخوف تصریح کرد: با عنایت به تعداد زیاد تغییرات و جهش ها در امیکرون تشخیص این نوترکیب ها برای محققان، دانشمندان، متخصصان بهداشت عمومی و کسانی که روی ژنوم مطالعه می کنند، بسیار آسان تر است.

وی بیان نمود: ما هیچ تغییری در اپیدمیولوژی با این نوترکیب ندیده ایم. هیچ تغییری در شدت مشاهده نکردیم اما مطالعات زیادی در حال انجام می باشد. متاسفانه ما انتظار داریم نوترکیب ها را مشاهده نماییم چونکه این ها همان ویروس ها هستند که در طول زمان تغییر می کنند.

سازمان بهداشت جهانی به علت فعالیت گروه مشاوره فنی خود بر تکامل ویروس از این مورد آگاه بوده و هم اکنون بر آن نظارت دارد. ازاین رو واقعا حیاتی می باشد که ما آزمایش نماییم و به توالی یابی ادامه دهیم تا نمایش جغرافیایی خوبی از توالی یابی این ویروس در سرتاسر جهان داشته باشیم.

وی تصریح کرد: هم اکنون برای این منظور سیستم هایی که برای نظارت، آزمایش و توالی یابی تعریف شده، تقویت می شود.
1401/01/04
11:28:25
5.0 / 5
926
تگهای خبر: بهداشت , حیات , سیستم , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
آزمایشگاه رادین