ضرورت شهید خواندن داوطلبان جان باخته در عملیات های امداد و نجات

ضرورت شهید خواندن داوطلبان جان باخته در عملیات های امداد و نجات

معاون رئیس جمهور و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران در بزرگداشت 490 شهید امدادگر جمعیت هلال احمر در سالهای دفاع مقدس اظهار داشت: افرادی که در زمان بحران فعالیت داوطلبانه برای عامه مردم داشتند، باید نام و خدماتشان ثبت گردد و از مزایای ایثارگری استفاده کنند.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از خبرگزاری ایرنا از هلال احمر، سید امیرحسین قاضی زاده هاشمی رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور روز پنجشنبه با حضور در جمع امدادگران و خانواده های شهدای امدادگر جمعیت هلال احمر اظهار داشت: درگذشته برای ثبت و ارائه خدمت به مجروحین و فوت شدگانی که داوطلبانه برای نجات جان مردم، جان خودرا در خطر قرار داده اند؛ تلاش هایی شده است و عناوینی همچون «فداکار خدمت» تعریف شده است. اما متاسفانه این تدابیر کاربردی ندارد چون منابع آن، صندوق مالی آن به درستی مشخص نشده و مهم تر این که پایه حقوقی محکم و استواری دیده نشده است.
قاضی زاده هاشمی اشاره کرد: افرادی که در زمان بحران فعالیت داوطلبانه برای عامه مردم داشتند، باید نام و خدماتشان ثبت گردد و از مزایای ایثارگری استفاده کنند.
او افزود: باید با همکاری هلال احمر و نهادهای مسئول بسته ای قانونی و حقوقی برای پشتیبانی از اقدامات جهادی و داوطلبانه تهیه شود و خدمات بنیاد شهید و امور ایثارگران به لطمه دیدگان تعلق گیرد.
رییس بنیادشهید و امور ایثارگران اظهار داشت: نقشی که جمعیت هلال احمر در دفاع مقدس با فعالیت اداره جست وجو اسرا و مفقودین انجام داد، از حافظه خانواده های شهدا، آزادگان و ایثارگران پاک نخواهد شد.
او اضافه کرد: نقشی که هلال احمر در ثبت و جست وجو مفقودین انجام داد؛ ارتباطی که بین اسرا و خانواده هایشان بوسیله پیام برقرار کرد و در نهایت نقش بسیار مهمی که در تبادل اسرای جنگی تحمیلی بازی کرد؛ در تاریخ دفاع مقدس ایران ماندگار است.
در حال حاضر اگر امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر در هنگام انجام عملیات گرفتار مصدومیت دائم و یا فوت شوند؛ جانباز و شهید شناخته نمی شوند.

1401/02/24
13:39:43
5.0 / 5
894
تگهای خبر: امداد , خدمات , هلال احمر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
آزمایشگاه رادین