نخستین خانه هلال مصلی های نماز جمعه کشور در شهرقدس

نخستین خانه هلال مصلی های نماز جمعه کشور در شهرقدس

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان تهران بابیان این که خانه های هلال با هدف ایجاد جامعه ایمن راه اندازی می شود، اظهار داشت: نخستین خانه هلال مصلی های نماز جمعه کشور در شهرقدس راه اندازی شد.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از خبرگزاری ایرنا، شاهین فتحی روز شنبه اضافه کرد: خانه های هلال با هدف ایجاد جامعه ایمن و آماده در مقابل انواع مخاطرات و مقابله با حوادث با عرضه آموزش به هموطنان و همینطور محلی برای اجرای برنامه های فرهنگی بوجود آمده است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان تهران خاطرنشان کرد: در مرحله اول قرار بود خانه های هلال صرفاً در مناطق روستایی تأسیس شود تا مردم در مواجه با مخاطراتی همچون سیل و زلزله آمادگی داشته باشند ولی با عنایت به استقبال مردم و مسئولین، روز به روز گسترش یافت و محیط های شهری هم علاقمند به راه اندازی خانه های هلال شدند.
وی افزود: به پیشنهاد امام جمعه شهرستان قدس در خصوص این که مصلی قطب فرهنگی شهرستان است و می تواند به محلی برای توسعه فعالیتهای جمعیت هلال احمر در جهت ایجاد آمادگی مقابله با مخاطرات مردم تبدیل گردد، توانستیم برای توسعه خانه های هلال احمر استان، دومین خانه هلال شهرقدس را در مصلی این شهرستان افتتاح نماییم.
فتحی با اشاره به اینکه این خانه، دویستمین خانه هلال در استان تهران و نخستین خانه هلال در کشور است که در فضای مصلی راه اندازی می شود، اظهار نمود: پیش از این هم سند تعاونی جهت راه اندازی خانه های هلال در جهت توسعه فعالیتهای بشردوستانه و عام المنفعه بین شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور، در تعامل با جمعیت هلال احمر امضا شده بود که افتتاح خانه هلال شهرقدس هم پیرو همکاری دو طرف بوجود آمده است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر اظهار داشت: با عنایت به وسعت و جمعیت استان تهران، محدودیتی برای تأسیس خانه هلال وجود ندارد و هرجا که حس گردد خانه هلال میتواند کمک کننده باشد آمادگی داریم تا با حمایت مسؤلان هر شهرستان آنرا افتتاح نماییم و با این مبادرت به سمت محله محوری در مدیریت بحران پیش رویم.
در ادامه حجت الاسلام والمسلمین سلطانی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر استان تهران به اهمیت و تاثیر خانه های هلال در آینده برای افزایش کیفیت خود امدادی، دگر امدادی و امداد سانی به هموطنان پرداخت.
امام جمعه شهرستان قدس خاطرنشان کرد: هلال احمر در ندت اخیر ثابت کرده است که با نگاه توسعه ای فعالیت می کند و امروز دومین خانه هلال شهرقدس و نخستین خانه هلال کشور در مصلی هلال احمر شهرستان قدس را با همت مسئولین هلال احمر افتتاح کردیم که امیدوارم منشاء خیر و برکات و آثار قابل توجهی برای هموطنان باشد.


1401/03/12
23:43:57
5.0 / 5
801
تگهای خبر: آموزش , امداد , كیفیت , مدیریت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۴
آزمایشگاه رادین