زلزله هجدك خسارتی نداشته است

زلزله هجدك خسارتی نداشته است

به گزارش آزمایشگاه رادین سرپرست روابط عمومی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اظهار داشت: زلزله ۴.۸ ریشتری حوالی هجدك در استان كرمان خسارت مالی و تلفات جانی نداشته است.


محمد خادم الشیخ روز سه شنبه در گفتگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا با بیان گزارش نهایی زلزله ۴.۸ در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) در ساعت ۱۰ و ۳۶ دقیقه و ۳۷ ثانیه امروز حوالی هجدک در استان کرمان اضافه کرد: با کسب اطلاع از وقوع این زمین لرزه، ستاد بحران بلافاصله در مرکز کنترل و هماهنگی عملیات سازمان امداد و نجات تشکیل و با برقراری ارتباط فوری با جمعیت هلال احمر استان کرمان، دستورات لازم ستادی برای اعزام دو گروه ارزیاب به منطقه زلزله زده صادر شد.

وی اظهارداشت: با اعزام دو گروه ارزیاب سه نفره به محل وقوع زمین لزره، در ارزیابی های اولیه مشخص شد این زمین لرزه خسارت مالی و تلفات جانی نداشته است.
سرپرست روابط عمومی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر افزود: حالا نیروهای ارزیاب در محل وقوع زمین لرزه حضور دارند و در حال مخابره آخرین ارزیابی های خود به مرکز کنترل و هماهنگی عملیات سازمان امداد و نجات هستند.
خادم الشیخ اظهار داشت: با عنایت به این که مردم منطقه هجدک از خانه های خود خارج شده اند، نیروهای امداد رسان به منظور انجام حمایت های اولیه بعد از حادثه از مردم منطقه زلزله زده، در کنار آنان در منطقه حضور دارند.
زلزله ای به بزرگی ۴.۸ در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) ساعت ۱۰ و ۳۶ دقیقه و ۳۷ ثانیه امروز سه شنبه ۷ مرداد ماه حوالی هجدک در استان کرمان را لرزاند.
به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایرنا از مرکز لرزه نگاری دانشگاه تهران این زلزله در عمق ۱۰ کیلومتری زمین به وقوع پیوست و کانون این زلزله در موقعیت طول جغرافیایی ۵۷.۳۸ و عرض جغرافیایی ۳۰.۸۱ ثبت شده است.
نزدیک ترین شهرها به کانون این زمین لرزه ۳۷ کیلومتری هجدک (کرمان)، ۵۰ کیلومتری چترود (کرمان) و ۵۳ کیلومتری شهداد (کرمان) گزارش شده است.
همچنین نزدیکترین مراکز استان به کانون زلزله ۶۵ کیلومتری کرمان و ۲۸۶ کیلومتری بیرجند ثبت شده است.
منبع:

1399/05/09
23:15:50
5.0 / 5
1933
تگهای خبر: امداد , هلال احمر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
آزمایشگاه رادین