وزیر بهداشت در حاشیه جلسه دولت خبر داد

اجبار استفاده از ماسک در مکان های باز برداشته شد

اجبار استفاده از ماسک در مکان های باز برداشته شد

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام نمود که در ستاد کرونا به این جمع بندی رسیدیم که اجبار استفاده از ماسک در مکان های باز برداشته شود، اما در مکان هایی که سربسته است و تهویه ندارد بخصوص در وسایل نقلیه عمومی باید هم چنان استفاده گردد.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران اظهار داشت: یکی از بزرگترین موفقیت های ایران در زمینه کرونا بوده است؛ چون که واکسیناسیون در حجم وسیع و در زمان کوتاه انجام شد. ما از واکسن های موثر هم استفاده کردیم و از شهریور 1400 واکسن را با حجم زیاد وارد کردیم و تا امروز 150 میلیون دوز واکسن وارد کردیم. البته از دیماه 1400 ورود واکسن متوقف گردید و تولید داخلی انجام شد. ما در شش مرکز تولید واکسن داشتیم.
وی تصریح کرد: این حجم زیاد سبب شد ایمنی مردم بالا برود و در اجلاسی که در ژنو داشتیم جزو چند کشور موفق در کنترل بیماری کرونا بودیم و با عنایت به اینکه در خرداد کلا رقم مرگ ناشی از کرونا تک رقمی بود در ستاد کرونا به این نتیجه رسیدم که در فضای باز استفاده از ماسک الزامی نیست و در جاهایی که بسته است و تهویه ندارد و بخصوص در وسایل نقلیه عمومی باید استفاده گردد.
عین اللهی اظهار داشت: بیماری کرونا به صورت کلی از بین نمی رود، مثل آنفولانزا می شود. پس از مرحله همه گیری به مرحله آندمی و تک گیری می رسد. ازاین رو سفارش می شود سالی یک مرتبه واکسیناسیون صورت گیرد و با عنایت به این که هنوز خطر کرونا در دنیا از بین نرفته است، سفارش می نماییم کسانی که شش ماه از تزریق آخرشان انجام شده، یک نوبت تزریق انجام دهند و در سالهای بعد با عنایت به شرایط بین المللی این واکسن را در اختیار داروخانه ها قرار می دهیم.
وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی درباره شیوع وبا در کشور هم اعلام نمود: بیماری وبا هنوز آمار قابل توجهی نداریم و 40 مورد گزارش شده و در مناطق مرزی این خطر وجود دارد و تلاش داریم کنترل نماییم، اما مهم می باشد که شستشوی خوب سبزیجات را مدنظر قرار دهیم چون از این راه منتقل می شود.
وی در پاسخ به این که آیا گزارش عملکردی درباره قانون جوانی جمعیت داشتید اظهار داشت: ما از وزارت خانه های پیش رو هستیم و سه چهار ماه پیش قرارگاه جوانی جمعیت را راه اندازی کردیم و تمام معاونت ها موظف می باشند گزارش دهند و فکر می نماییم از قانون هم جلوتر هستیم.
منبع:

1401/04/08
23:13:03
5.0 / 5
654
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین