نامه اعتراضی رئیس جمعیت هلال احمر به وزیر ورزش و جوانان؛

هلال احمر موضوع اقدام خارج از عرف سرمربی استقلال را از مراجع ذیصلاح پیگیری می کند

هلال احمر موضوع اقدام خارج از عرف سرمربی استقلال را از مراجع ذیصلاح پیگیری می کند

به گزارش آزمایشگاه رادین، رییس جمعیت هلال احمر در نامه ای به حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان، رفتار سرمربی استقلال با تیم امدادی حاضر در ورزشگاه فوتبال را خارج از عرف دانست و اظهار داشت: جمعیت هلال احمر بوسیله مراجع ذیصلاح موضوع را پیگیری خواهدنمود.


به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر، در متن نامه پیرحسین کولیوند آمده است: در این ایام که حوادث و سوانح مختلف همچون سیل، زلزله و تصادفات جاده ای هر روز مردم کشور را گرفتار رنج و آلام و خسارات مادی و روحی می کند و آنچه در کاهش این آلام در همان ساعات اولیه مفید و موثر است حضور مقتدرانه، مسئولانه و از خودگذشتگی، ایثار و امدادرسانی بموقع جوانانی است که در لباس مقدس هلال احمر نقش آفرینی می کنند، البته بدون هیچگونه چشمداشت مادی که همیشه مورد تکریم مردم قدرشناس ما بوده است.
وی گفت: این عزیزان حتی در مخاصمات جنگ بین کشورها هم طبق قوانین و قوانین بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر مورد احترام و دارای مصونیت از هرگونه تعرض از جانب طرفین درگیر جنگ هستند. متاسفانه در این شرایط حساس که طبق فرمایش مقام معظم رهبری (مدظله العالی) نیاز به تقویت امید و انگیزه در میان جوانان پرشور، انقلابی و جهادی خدمتگزار هستیم شاهد رفتار زشت و خارج از عرف سرمربی تیم استقلال نسبت به عوامل امدادی جمعیت هلال احمر در جریان بازی بین تیم های استقلال تهران و ملوان بندر انزلی بودیم.
کولیوند افزود: این نیروها با درخواست شورای تامین شهرستان برای پوشش امدادی در ورزشگاه حضور داشتند و این امر سبب جریحه دار شدن احساسات پاک امدادگران جوانان و داوطلبان و خانواده بزرگ جمعیت هلال احمر شده است بدین سبب ضمن محکوم کردن این حرکت ناپسند و دور از اخلاق ورزشی باتوجه به حساسیت موضوع، خواهشمند است نسبت به بررسی دقیق ابعاد این مسئله دستور مقتضی را صادر کرده و جهت اقناع اذهان عمومی و جبران از لطمه به انگیزه خدمت رسانی این سربازان بی ادعا عرصه امداد و نجات، هلال احمر را از نتیجه پیگیری ها باخبر کنید.
به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از خبرگزاری ایرنا، سرمربی پرتغالی آبی پوشان تهرانی در نیمه نخست دیدار با ملوان به برانکاردِ مقابل نیروهای هلال احمد با پا ضربه زد.
به همین منظور کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال به سرمربی استقلال ۴۸ ساعت فرصت داد تا نسبت به حرکت ناشایستی که در بازی مقابل ملوان انجام داد، توضیح دهد.
بر اساس اعلام کمیته انضباطی باتوجه به تخلف ریکاردو ساپینتو سرمربی تیم فوتبال استقلال در دیدار مقابل ملوان در خصوص رفتار غیرورزشی نامبرده می تواند تا ۴۸ ساعت نسبت به ارائه دفاعیات کتبی خود در این خصوص اقدام نماید. کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال طبق گزارش مقامات رسمی مسابقه، مستندات و بررسی دفاعیات سرمربی استقلال در این خصوص تصمیم گیری خواهدنمود.

1401/06/03
13:55:13
5.0 / 5
672
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
آزمایشگاه رادین