رئیس جمعیت هلال احمر مطرح كرد:

راهکارهای افزایش سهم هلال احمر در بازار جهانی دارو و تجهیزات پزشکی

راهکارهای افزایش سهم هلال احمر در بازار جهانی دارو و تجهیزات پزشکی

آزمایشگاه رادین: رییس جمعیت هلال احمر بر ضرورت استفاده از همه ظرفیت و توان برای ارتقای عملکرد و کارهای هلال احمر در حوزه تولید دارو، تجهیزات پزشکی و رفع مشکلات بیماران مراجعه کننده به داروخانه های هلال احمر تاکید نمود.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از خبرگزاری ایرنا از جمعیت هلال احمر، پیرحسین کولیوند در جلسه مجمع عمومی فوق العاده سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۴۰۰، یکی از رئوس اصلی برنامه های جمعیت هلال احمر را نظام مند کردن شرکت های زیرمجموعه جمعیت عنوان نمود و اضافه کرد: باید از همه ظرفیت و توان شرکتها و سازمان ها همچون سازمان تدارکات پزشکی برای ارتقای عملکرد و کارهای هلال احمر در خدمت رسانی به جامعه استفاده کنیم؛ چه در حوزه تولید و توزیع دارو و چه در حوزه تولید تجهیزات پزشکی و اقلام امدادی و سازمان تدارکات پزشکی هلال احمر هم باید بر طبق وجود مجوز تولید ۱۲۷ قلم دارو در جمعیت، میزان تولیدات خودرا با در نظر داشتن کیفیت بالای محصولات، ارتقا دهد.
وی افزود: هلال احمر در کارهای اقتصادی خود به سبب مسئولیت اجتماعی که برعهده دارد و بر طبق منطق اخلاقی و اسلامی، بدنبال سود و نفع مادی نیست اما در انجام کارهای اقتصادی، نباید گرفتار ضررهای مالی شود؛ بدین سبب لازم است باتوجه به توانمندی و جایگاه هلال احمر ایران، حضور خودرا در سطح بین الملل افزایش داده و سهم فروش محصولات این جمعیت را در بازار جهانی ارتقا دهیم.
کولیوند با اشاره به دستاوردهای حضور هلال احمر در مجمع عمومی فدراسیون بین المللی جمعیت های صلیب سرخ و هلال احمر در ژنو اظهارداشت: اولین بازخورد مثبت حضور در این مجمع، دریافت پیشنهاد خرید چادرهای امدادی تولید شرکت صنایع نساجی هلال ایران از طرف جمعیت های ملی ای است که مایل به کمک به سیل زدگان پاکستان هستند. این اقدام هم موجب رونق تولید داخلی و هم تولید شغل برای کشور می شود؛ بدین سبب کشورهایی که می خواهند به سیل زدگان پاکستان کمک کنند می توانند چادرهای امدادی را از شرکت صنایع نساجی هلال ایران خریداری نموده و ما بعد از تولید، چادرها را به پاکستان ارسال نماییم.
رئیس جمعیت هلال احمر بر استفاده از توان و ظرفیت اتاق تجاری، شرکت تجاری سهاکیش و برای افزایش و ارتقای سهم هلال احمر در بازارهای جهانی هم اصرار کرد.
داروخانه های هلال احمر؛ مأمن بیماران مراجعه کننده
کولیوند به فعالیت داروخانه های مرکزی هلال احمر در تهران و ضرورت کامل شدن نسخه های بیماران مراجعه کننده به داروخانه های هلال تاکید و اشاره کرد: داروخانه هلال احمر مامن مردم نیازمند به دارو است و ما برای مساعدت با رفاه حال بیماران از حمایت های کافی از طرف دولت و وزارتخانه ها برخورداریم. بنا بر این باید برای اصلاح فضا و عملکرد داروخانه های هلال احمر برنامه جدی داشته باشیم تا مشکلات بیماران در حوزه تامین دارو از داروخانه های هلال احمر برطرف شود.1401/06/12
10:38:52
5.0 / 5
691
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
آزمایشگاه رادین