رئیس سازمان امداد و نجات هلال احمر خبر داد:

استقرار ۱۰ قرارگاه مرزی امداد و نجات در موسم اربعین

استقرار ۱۰ قرارگاه مرزی امداد و نجات در موسم اربعین

به گزارش آزمایشگاه رادین، رییس سازمان امداد و نجات هلال احمر با اشاره به ارائه خدمات بهتر به زوار در روزهای اربعین حسینی اظهار داشت: ۱۰ قرارگاه مرزی از طرف هلال احمر در مبادی کشور و خروجی های منتهی به عراق مستقر می شوند.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از خبرگزاری ایرنا از جمعیت هلال احمر، مهدی ولی پور اظهارداشت: سازمان امداد و نجات در موسم اربعین سال جاری در دو بخش برون مرزی و درون مرزی در چارچوب یک هزار و ۲۰۵ مرکز عملیاتی امداد و نجات به پشتیبانی خدمات جمعیت هلال احمر به زائرین حسینی می پردازند.
ولی پور اضافه کرد: مراکز عملیاتی درون مرزی یک هزارو ۱۴۹ مرکز و تعداد مراکز عملیاتی برون مرزی ۵۶ مرکز خواهد بود.
وی مجموع پست های موقت امداد و نجات منتهی به مرزها را ۱۱۶ پست برشمرد و اضافه کرد: علاوه بر این، تعداد ۱۰ قرارگاه مرزی هم به منظور عرضه خدمات بهتر به زائرین اربعین از جانب سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر ایجاد خواهد شد که از این مجموع یک قرارگاه ویژه در مرز مهران قرار دارد، سه قرارگاه اصلی در شلمچه، خسروی و چذابه فعال خواهد بود و ۶ قرارگاه فرعی هم در نقاط دیگر راه اندازی می شود.
بر اساس پیشبینی ها، پنج میلیون زائر ایرانی از مرزهای زمینی و هوایی و ریلی جهت شرکت در مراسم اربعین حسینی عازم عراق می شوند.


منبع:

1401/06/17
23:25:10
5.0 / 5
457
تگهای خبر: امداد , خدمات , هلال احمر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
آزمایشگاه رادین