داوطلبان هلال احمر ۲۰ هزار واحد خون به بیماران نیازمند اهدا كردند

داوطلبان هلال احمر ۲۰ هزار واحد خون به بیماران نیازمند اهدا كردند

به گزارش آزمایشگاه رادین رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر از ترغیب و تشویق داوطلبان این سازمان برای اهدای خون به بیماران نیازمند با عنایت به كمبود ذخیره این مایع حیات بخش در سرتاسر كشور اطلاع داد و اظهار داشت: با انجام این عمل خداپسندانه ۲۰ هزار و ۳۱ واحد خون توسط داوطلبان هلال احمر به بیماران نیازمند اهدا شد.


محمد نصیری روز شنبه در گفتگو با خبرنگار اجتماعی ایرنا اضافه کرد: اهدای این شمار واحد خون در جهت پشتیبانی از سلامت و حیات انسان های بیمار و نیازمند دریافت این مایع حیات بخش و کمک به جلوگیری از کرونا و در جهت عرضه خدمات عام المنفعه و بشردوستانه از جانب داوطلبان جمعیت هلال احمر انجام شده است.
وی تأمین داوطلبانه خون سالم و فرآورده های خونی برای بیماران نیازمند را یکی از برنامه های اصلی و راهبردی این سازمان عنوان نمود و اضافه کرد: سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر در جهت تشویق مردم برای انجام مسئولیت های اجتماعی، با انجام فراخوان های عمومی و اختصاصی (شرایط عادی و اضطرار) در چارچوب برنامه ملی حمایت ماندگار و ایجاد آمادگی های لازم در میان داوطلبان نسبت به تأمین مستمر خون سالم، تلاش در یکسان سازی میزان دسترسی مناسب بیماران در مراکز استانی با بیماران ساکن در مناطق حاشیه ای و دورافتاده دارد.
رییس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر تصریح کرد: یکی از خصوصیت های این اقدامات داوطلبانه تقویت چشم گیر حس نوعدوستی و کمک به همنوعان است که در این بین اهدا خون به نیازمندان از زیباترین جلوه های انسانی و زندگی بخش به دیگران به حساب می آید.
نصیری افزود: افرادی که برای انتقال خون به مرکز خدمات دریافت و اهدای خون داوطلبانه در سرتاسر کشور می آیند، افرادی هستند که تعهد اجتماعی دارند، در قبال اجتماع احساس مسئولیت می کنند و با اعتقاد به نوع دوستی، ایثارگرانه خون خویش را اهدا می کنند.
«اهدای خون همولوگ یا اهدای خون به دیگران متداول ترین نوع اهدای خون است که در این روش اهداکننده می تواند به منظور حفظ ارزش های انسانی، کمک به همنوع و هم یاری ملی سالی یک تا چهار بار به مراکز خونگیری مراجعه نموده و تحت معاینه و مشاوره قرار گیرد و در صورت تأیید پزشک بخش اهداکنندگان، خون یا یکی از اجزای آنرا به صورت داوطلبانه و بدون هیچگونه چشم داشتی هدیه کند.
ایران کشوری است که در آن مانند برخی کشورهای پیشرفته و صنعتی جهان اهدای خون به صورت داوطلبانه و بدون چشمداشت مادی انجام می شود.
جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران وظایف عمده ای را در سطح ملی و بین المللی برعهده دارد و می کوشد تا به اهدافی که در اساسنامه این جمعیت آمده است، جامه عمل بپوشاند. این اهداف عبارت از کوشش برای تسکین آلام بشری، احترام به انسان ها و کوشش در جهت برقراری دوستی و تفاهم و صلح پایدار میان ملت ها و پشتیبانی از زندگی و سلامت انسان ها بدون درنظرگرفتن هرگونه تبعیض میان آنها است.
جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران با سابقه ای بیشتر از ۹۰ سال در خدمت رسانی به مردم ایران و جهان، از بدو تاسیس خود تاکنون در راه اهداف انسان دوستانه و اصول هفتگانه نهضت بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر حرکت کرده است.


1399/03/15
23:21:05
5.0 / 5
2640
تگهای خبر: اهدای خون , پزشك , حیات , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
آزمایشگاه رادین