معاون بهداشتی علوم پزشكی گلستان خبر داد؛

صرفه جویی 60 میلیاردی با راه اندازی سامانه   ناب در گلستان

صرفه جویی 60 میلیاردی با راه اندازی سامانه   ناب در گلستان

به گزارش آزمایشگاه رادین، گلستان معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان از طریق اندازی سامانه ناب در استان اطلاع داد و اظهار داشت: با راه اندازی این سامانه  ۶۰ میلیاردریال در هزینه های شبکه بهداشت و درمان گلستان صرفه جویی شد.


دکتر موسی الرضا شبیهی امروز جمعه یک اردیبهشت در گفتگو با خبرنگاران اظهار نمود: یکی از موثرترین راه های نجات محیط زیست و حفظ حیات درختان، استفاده از خدمات الکترونیک است بنابراین ما در جهت کمک به محیط زیست مبادرت به الکترونیکی کردن خدمات کردیم.
وی از طریق اندازی سامانه ناب اطلاع داد و اضافه کرد: سامانه ناب با ثبت الکترونیک اطلاعات پرونده سلامت و خدمات عرضه شده در نظام مراقبت های بهداشتی توانسته مانع از قطع بیشتر از ۳۵۰ اصله درخت در سال شود.
به قول معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان؛ سامانه ناب سبب کاهش خطرات ناشی از مواجهه با سرب شده و باعث صرفه جویی بیشتر از ۶۰ میلیاردریال در سال در هزینه های شبکه بهداشت و درمان استان گلستان می شود.
شبیهی در ادامه از انجام ۲۳ هزار و ۵۸۹ بازرسی از آغاز ماه مبارک رمضان در گلستان اطلاع داد و اظهار داشت: این بازرسی ها توسط بازرسان مرکز بهداشت استان گلستان از مراکز تهیه و عرضه مواد غذایی، کارگاه های قنادی، مساجد و اماکن سطح استان گلستان انجام شد.
وی با اشاره به اینکه ۲۸۳ بازرس بهداشت محیط استان گلستان در ماه مبارک رمضان بر مراکز تهیه و عرضه مواد غذایی، مساجد و اماکن برگزاری مراسمات نظارت بهداشتی داشتند، تصریح کرد: نظارت بر آب آشامیدنی در روزهای ماه مبارک رمضان انجام شده و در این خصوص هفت هزار و ۶۹۸ کلرسنجی گزارش شده که بیشتر از ۹۰ درصد آنها مطلوب بود.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان گلستان تصریح کرد: در بازرسی های انجام شده در ماه مبارک رمضان ۳۳۲ امکنه به مراجع قضایی معرفی و ۲۰ امکنه هم به دلیل تخلفات بهداشتی تعطیل شد، همینطور یک هزار و ۵۵۳ کیلوگرم مواد غذایی فاسد جمع آوری و معدوم شد.
منبع:

1402/02/01
17:03:08
5.0 / 5
397
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , پزشكی , حیات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
آزمایشگاه رادین