شناسایی 3574 بیمار جدید كووید19در كشور

شناسایی 3574 بیمار جدید كووید19در كشور

آزمایشگاه رادین: سخنگوی وزارت بهداشت از شناسایی 3574 بیمار جدید كووید19دركشور طی 24 ساعته گذشته آگاهی داد.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، دکتر جهانپور در این زمینه اظهار داشت: از روز گذشته تا امروز ۱۵ خرداد ۱۳۹۹ و برمبنای معیارهای قطعی تشخیصی ۳۵۷۴ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد.
وی اضافه کرد که از بین مبتلایان جدید، ۴۹۴ مورد بستری و ۱۰۸۰ مورد از افراد معادل ۸۶ درصد از موارد جدید، در تماس با مبتلایان بودند که شناسایی شدند.
به گفته جهانپور، مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۱۶۴ هزار و ۲۷۰ نفر رسید.
سخنگوی وزارت بهداشت درباره آمار قربانیان نیز با اعلان اینکه متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۵۹ بیمار کووید۱۹ جان خودرا از دست دادند، اظهار داشت: مجموع جانباختگان این بیماری به ۸۰۷۱ نفر رسید.
جهانپور همین طور اظهار داشت: خوشبختانه تا کنون ۱۲۷ هزار و ۴۸۵ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند. ۲۵۶۹ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در وضعیت شدید این بیماری تحت مراقبت قرار دارند.
وی این را هم اظهار داشت که تابحال یک میلیون و ۱۹ هزار و ۳۶۲ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.
جهانپور با بیان اینکه وضعیت خوزستان همچنان قرمز است، اظهار داشت: استان های هرمزگان، کردستان و کرمانشاه در وضعیت آگهی جدی قرار دارند.
وی در خاتمه به همه هموطنان سراسر کشور خصوصاً استان های فوق سفارش کرد که حتما ضمن رعایت فاصله گذاری اجتماعی و بهداشت فردی، در اماکن عمومی از ماسک استفاده کنند.1399/03/16
13:08:05
5.0 / 5
2483
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین