منع استعمال دخانیات در اماكن عمومی اسپانیا در مقابله با كرونا

منع استعمال دخانیات در اماكن عمومی اسپانیا در مقابله با كرونا

به گزارش آزمایشگاه رادین به دنبال افزایش موارد جدید مبتلا شدن به كرونا در اسپانیا، مقامات این كشور ضمن تعطیلی مراكز تفریحی شبانه، استعمال دخانیات را در فضاهای عمومی كه افراد قادر به رعایت فاصله اجتماعی دست كم دو متری نباشند، ممنوع كردند.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، این اقدام بعد از تحقیقات وزارت بهداشت اسپانیا در خصوص افزایش ریسک انتقال کرونا از افراد سیگاری به دیگر افراد از راه ذرات تنفسی انتشار یافته همراه با دود سیگار، صورت گرفته است.
منطقه گالیسیا در شمال غربی اسپانیا، نخستین جایی بود که ممنوعیت استعمال دخانیات در خیابان ها، کافه ها و رستوران ها را که رعایت فاصله گذاری اجتماعی در آنها ممکن نیست، صادر کرد. وزیر بهداشت اسپانیا سپس اعلام نمود که این ممنوعیت روز جمعه در سرتاسر کشور بعنوان بخشی از اقدامات جهت کنترل شیوع کووید-۱۹ به اجرا در می آید.
تعداد موارد جدید روزانه مبتلا شدن به کرونا در سرتاسر اسپانیا با میزان نگران کننده ای در حال افزایش می باشد. روز پنجشنبه در مجموع ۳۱۶۹ مورد جدید مبتلا شدن به ثبت رسید و شمار کل در کشور را به ۳۲۹ هزار و ۷۸۴ نفر رساند. در ماه ژوئن، اسپانیا فقط ۱۵۰ مورد جدید ابتلای روزانه داشت.
وزارت بهداشت اسپانیا همینطور تصریح کرد که استعمال دخانیات سبب می شود افراد سیگاری در معرض بیماری های جدی تنفسی همچون کووید-۱۹ صدمه پذیرتر باشند. شواهد موجود نشان داده است که استعمال سیگار با خطر بیشتری برای مبتلا شدن به شکلی شدید از علایم کرونا در ارتباط می باشد.
بنا بر گزارش سی بی اس نیوز، افزایش موارد جدید مبتلا شدن به کرونا در اسپانیا از تاریخ ۲۱ ژوئن که به قرنطینه خود تمام کرد، سبب شد انگلیس در اواخر ماه گذشته میلادی این کشور را از فهرست کشورهای امن خود برای سفر خارج کند.
روز پنجشنبه انگلیس همینطور با اشاره به افزایش شدید موارد جدید مبتلا شدن به کرونا در فرانسه، این کشور را از فهرست مجاز مسافرتی خود خارج کرد. این بدان معناست که کلیه مسافرانی که از فرانسه به انگلیس می روند، همچون انگلیسی هایی که از تعطیلات باز می گردند، باید ۱۴ روز بعد از رسیدن، خود قرنطینه شوند.
فرانسه هم تهدید کرده است که قرنطینه متقابل را برای مسافران از انگلیس که از نظر شمار ملی مبتلایان آمارهای بسیار بالاتری نسبت به فرانسه دارد، اعمال می کند.
با افزایش شمار مبتلایان جدید در فرانسه، به مقامات محلی این اختیار داده شده است که اقدامات جدیدی را در کوشش برای مهار ویروس انجام دهند که می تواند شامل تعطیلی مجدد کافه ها و رستوران ها یا محدود کردن تعداد تجمعات افراد در اماکن عمومی باشد.
هم اکنون چندین شهر همچون پاریس قوانین جدیدی را در این هفته وضع کرده اند که بر مبنای آن مردم در خیابان های شلوغ ملزم به استفاده از ماسک هستند.1399/05/25
13:58:08
5.0 / 5
1847
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
آزمایشگاه رادین