حناچی:

تلاش پزشكان در تاریخ ثبت و به نیكی از آنها یاد خواهد شد

تلاش پزشكان در تاریخ ثبت و به نیكی از آنها یاد خواهد شد

به گزارش آزمایشگاه رادین شهردار تهران در آیین نكوداشت روز پزشك با تاكید بر تلاش خستگی ناپذیر پزشكان در مقابله با شیوع ویروس كرونا ویروس اظهار داشت: اساسا این تلاشها  در تاریخ ثبت می شود و در آینده به نیكی از آنها یادخواهد شد.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، پیروز حناچی در آیین نکوداشت روز پزشک با اشاره به بزرگداشت روز ابوعلی سینا، بعنوان افتخار جامعه پزشکی، این روز را به همه پزشکان و اساتید این حرفه تبریک گفت و اضافه کرد: اشاره به مناسبت این روز در حقیقت اشاره به فردی است که خیلی اسیر جو زمانه خود نبود و آثاری از وی به جا مانده که بسیار تامل برانگیز است.
وی ادامه داد: به مناسبت روز پزشک پیش و بعد از انقلاب عزیزانی را از این جامعه داشتیم که در عین استادی در علم و حرفه خود در جامعه نیز خوش درخشیدند و آثاری باقی گذاشتند که بسیار تاثیر گذار بوده؛ افرادی همچون دکتر قریب و همین طور خیلی از افراد دیگر که در شرایط انقلاب و بعد از آن خصوصاً در دوران دفاع مقدس همان فضای را رقم زده بودند که در کرونا شاهد آن بودیم.
شهردار تهران در بخش دیگری از صحبتهای خود به تلاشهای پزشکان در دفاع مقدس اشاره کردو اضافه کرد: در دوران دفاع مقدس خدمات تاثیر گذاری توسط جامعه پزشکی ارائه شد به شکلی که قبل از عملیاتها پزشکان از دانشگاهها در بیمارستانهای صحرایی مستقر می شدند و به ارائه خدمت به رزمندگان می پرداختند. هیچگاه صحنه کنترل شریال حیاتی یک مجروح توسط پزشک در یکی از سنگرهای دفاع مقدس را فراموش نمی کنم زحماتی که آن دوران کشیده شد بسیاری ازموفقیت های امروز را رقم زده است.
وی تاکیدکرد: در دوران کرونا نیز اتفاقاتی افتاد که شکل دیگر همان روزها را تداعی کرد و به خاطر آورد. در حوزه سرمایه اجتماعی، جامعه پزشکی خوش درخشیده که نشان از زحمات و خدمات این جامعه به مردم است.
حناچی به شیوع ویروس کرونا و لطمه به معیشت بعضی از افراد در جامعه که روز مزد بوده اند نیز اشاره نمود و اضافه کرد: مردم در این دوران به کمک یکدیگر آمدند و صحنه های زیبایی همچون روزهای دفاع مقدس را یاد آوری کردند. این روز را به جامعه پزشکی تبریک می گویم و اساسا این لحظات در تاریخ ثبت و در آینده از این تلاش ها به نیکی یاد خواهد شد.
منبع:

1399/05/30
21:50:26
5.0 / 5
2096
تگهای خبر: بیمارستان , پزشك , پزشكی , حیات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین