مطالعه محققان آلمانی نشان می دهد؛

شب های گرم ممکن است خطر سکته مغزی را افزایش دهد

شب های گرم ممکن است خطر سکته مغزی را افزایش دهد

آزمایشگاه رادین: در یک مطالعه جدید مشخص شد افراد مسن، خصوصاً زنان، در معرض افزایش ریسک سکته مغزی در شب های گرم هستند.به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از مهر به نقل از مدیکال نیوز، گرما می تواند عملکرد سیستم قلبی عروقی را مختل کند و به عنوان یک عامل استرس زا عمیق عمل کند و حتی بر نحوه انقباض و گشاد شدن عروق خونی تأثیر بگذارد.
برای کاهش خطر سکته مغزی در شب های گرم، آب فراوان بنوشید، هوا را در گردش نگه دارید، از دوش و حمام خنک و همین طور لباس های خنک استفاده کنید.
طبق نتایج این مطالعه جدید، گرم شدن سیاره ما ممکنست بر سلامت انسان تأثیر منفی بگذارد.
نویسندگان این مطالعه دریافتند که خطر سکته مغزی در شب های گرم، خصوصاً در بین زنان مسن، ۷ درصد بیشتر است.
میانگین دما برای سطوح خشکی و اقیانوسی بین سالهای ۲۰۱۱ و ۲۰۲۰ گرم ترین دهه ثبت شده در سطح جهان را نشان میدهد و از معیار دهه قبل که در سالهای ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۰ تعیین شده بود، فراتر رفته است.
برای مطالعه جدید، پژوهشگران داده های بیماران را از بیمارستان آگسبورگ در آلمان در یک دوره ۱۵ ساله تحلیل و بررسی کردند. آنها دریافتند که ۱۱۰۳۷ سکته مغزی بین سالهای ۲۰۰۶ تا ۲۰۲۰، از ماه می تا اکتبر، ماه هایی که بیشترین گرما را داشتند، تشخیص داده شده است. میانگین سنی بیماران سکته مغزی ۷۱.۳ سال بود.
شایع ترین نوع سکته مغزی ثبت شده در این مطالعه، سکته مغزی ایسکمیک با ۷۴۳۰ مورد بود. همین طور ۶۴۲ سکته هموراژیک و ۲۹۴۷ حمله ایسکمیک گذرا وجود داشت.
سکته ایسکمیک زمانی رخ می دهد که یک رگ خونی مسدود شود. سکته های هموراژیک زمانی اتفاق می افتد که یک رگ خونی پاره شود. "سکته های هشدار دهنده" یا حملات ایسکمیک گذرا، انسداد موقت رگ های خونی هستند که شبیه سکته مغزی هستند اما منجر به علایم دائمی نمی شوند.
برای ارزیابی ارتباط سکته های مغزی با شب های گرم تر، پژوهشگران داده های یک ایستگاه هواشناسی محلی را تحلیل و بررسی کردند که شرایط را ساعت به ساعت همچون دما، رطوبت نسبی و فشار هوا را ثبت می کرد.
محققان افزایش جزئی را در تعداد سکته های گرم در شب از سال ۲۰۱۳ تا ۲۰۲۰ در مقایسه با سالهای ۲۰۰۶ تا ۲۰۱۲ مشاهده نمودند، دوره ای که دما پایین تر بود.
افرادی که بیشتر در مقابل گرمای شب لطمه پذیر بودند، افراد مسن تر، خصوصاً زنان، و افرادی با علایم خفیف سکته مغزی بودند.


منبع:

1403/03/16
13:33:43
5.0 / 5
214
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
آزمایشگاه رادین