سفارش هایی برای مبتلایان به اگزما در دوران كرونا

سفارش هایی برای مبتلایان به اگزما در دوران كرونا

آزمایشگاه رادین: شستشوی مرتب دست ها یكی از بهترین و موثرترین سفارش ها برای پیش گیری از شیوع ویروس كووید-19 و سایر ویروس هاست اما برای مبتلایان به بیماری های پوستی احیانا همین راهكار ساده می تواند لطمه زننده و دردسرساز باشد.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا، در افراد مبتلا به بیماری های پوستی از قبیل اگزما، شستشوی مرتب دست ها منجر به خشکی، خارش، ترک برداشتن پوست، درد و حتی گاهی بروز عفونت در بیمار می شود.
دکتر «جاناتان سیلوربرگ» متخصص پوست از دانشکده پزشکی دانشگاه جرج واشنگتن آمریکا به افراد مبتلا به بیماری های پوستی در دوران همه گیری بیماری کووید-۱۹ و ضرورت شستشوی مرتب دست ها سفارش هایی کرده و سایت تخصصی "هلث دی نیوز" به بعضی از این نکات اشاره کرده است:
- شستشوی مرتب دست ها بهتر از استفاده از ضدعفونی کننده است: زمانی که دست ها با آب و صابون پاک شود می توان به سرعت از کرم های مرطوب کننده بهره برد و اثرات خشکی ناشی از شستن دست ها را متعادل ساخت.
- از مصرف صابون های آنتی باکتریال و حاوی ضدعفونی کننده خودداری شود: تا زمانیکه این امکان فراهم باشد که حداقل برای مدت ۲۰ ثانیه دست ها را با صابون شستشو دهید و آبکشی کنید به استفاده از این صابون ها نیازی نیست.
- از کرم های مرطوب کننده به درستی استفاده کنید: بعد از شستشوی دست ها، اجازه دهید تا خشک شوند هرچند لازم است میزان ناچیزی از رطوبت روی دست ها باقی بماند. در این شرایط سطح پوست دست ها و انگشت ها را به کرم مرطوب کننده آغشته کنید.
- استفاده از دستکش در کنار ضدعفونی کننده سفارش نمی شود: برخی افراد بمنظور کاهش حساسیت ناشی از شستشو از دستکش های یک بار مصرف بهره برده و سپس روی آنها از مواد ضد عفونی کننده استفاده می نمایند. این روش سفارش نمی گردد چونکه هنگام استفاده از ضدعفونی کننده های دست روی پوست، تمامی سطح دست ها و انگشت ها به مواد ضدعفونی کننده آغشته می شود اما هنگام استفاده از دستکش ممکنست ضدعفونی کردنِ برخی قسمت های دستکش به درستی انجام نشود و به میکروب آلوده بماند.
- بعد از پاک کردنِ دست ها، دستکش بپوشید: محصولات پاک کننده احساس زبری روی پوست ایجاد می کنند و بدین سبب افراد همیشه باید بعد از تمیز کردن دست ها از این مواد، از دستکش استفاده کنند.
- ظروف حاوی صابون و کرم مرطوب کننده را استریل کنید: در صورت به همراه داشتن ظروف حاوی صابون و کرم مرطوب کننده، آنها را بمنظور پاک ساختن از میکروب های مضر استریل کنید.
منبع:

5.0 / <5
1923
1399/06/06
22:33:47
تگهای خبر: باكتری , بیماری , پزشك , پزشكی
X
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
آزمایشگاه رادین