انجام آزمایشات واكسن كروناویروس در سه كشور اروپایی

انجام آزمایشات واكسن كروناویروس در سه كشور اروپایی

وزیر بهداشت اسپانیا روز گذشته اظهار داشت كه شركت آمریكایی جانسون و جانسون هفته آینده آزمایشات مرحله میانی خود برای واكسن كروناویروس را در كشورهای اسپانیا، هلند و آلمان آغاز خواهدنمود.


به گزارش آزمایشگاه رادین به نقل از ایسنا و به نقل از رویترز، "سالوادور ایلا"، وزیر بهداشت اسپانیا در یک کنفرانس خبری در مادرید اظهار داشت که آزمایش مرحله دوم دو ماه به طول خواهد انجامید و طی آن ۵۵۰ شرکت کننده ازسه کشورمذکور که ۱۹۰ نفر از میان آنها اسپانیایی خواهند بود، مورد آزمایش قرار خواهند گرفت.
ایلا در ادامه اضافه کرد: این یک رای اعتماد به سیستم بهداشتی بوده و اولین آزمایش انسانی برای واکسن کروناویروس است که در اسپانیا تصویب شده است.
پژوهشگران در این مطالعه افراد سالم در سنین ۱۸ تا ۵۵ سال و همین طور افراد بالای ۶۵ سال را مورد آزمایش قرار خواهند داد.
شرکت جانسون و جانسون همین طور اعلام نمود که طی این مطالعه، ایمنی و توانایی القا پاسخ ایمنی یک و دو دوز از واکسن مذکور مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.
اسپانیا که بالاترین آمار مبتلاشدن به کروناویروس را در غرب اروپا دارد، همین طور در حال همکاری با شرکت داروسازی بریتانیایی آسترازنکا است.
وب سایت شرکت جانسون و جانسون نوشته اگر آخرین آزمایشات موفقیت آمیز باشد، مطالعات نهایی مرحله سوم را آغاز خواهدنمود که در این صورت تعداد بیشتری داوطلب واکسن آزمایشی را دریافت خواهند کرد.1399/06/08
13:57:28
5.0 / 5
1988
تگهای خبر: بهداشت , دارو , داروسازی , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
آزمایشگاه رادین