فلاحی:

مردم در مقابله با كرونا به مسئولیت اجتماعی خود توجه داشته باشند

مردم در مقابله با كرونا به مسئولیت اجتماعی خود توجه داشته باشند

به گزارش آزمایشگاه رادین یك عضو كمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تاكید بر اینكه مردم در مقابله با كرونا ویروس باید به مسئولیت اجتماعی خود توجه داشته باشند اظهار نمود: اگر دولت تمام امكانات و ظرفیت ها را به كار بگیرد ولی شهروندان در این امر و در مسئولیتی كه متوجه آنها است همراهی نكنند امكان دارد وضعیت به صورت نامناسبی ادامه پیدا كند.


احمد حسین فلاحی در گفت و گو با ایسنا، در پاسخ به این پرسش که هر کدام از ما بعنوان شهروند چه مسئولیتی برای کنترل کرونا داریم و چه اقداماتی میشود انجام داد که فرهنگ مسئولیت پذیری اجتماعی را افزایش دهیم؟ اظهار داشت: چرا در دوره اول شیوع ویروس کرونا ویروس جزو دومین کشوری بودیم که توانستیم شیوع را کنترل کنیم؟ دلیل حضور و تلاش همه جانبه همه طیف ها و اقشار مردم بود.
وی ادامه داد: در آن زمان مردم با رعایت مسئولیت پذیری خود به نکات بهداشتی و پروتکل ها توجه می کردند و رسانه ها هم نیز در اطلاع رسانی اقدامات خوبی انجام دادند، ولی متاسفانه بعد از دوره اول نقش بسیاری از افراد در رعایت پروتکل ها کمرنگ تر شد، این مساله نیز موجب شد که باری دیگر شاهد افزایش شیوع باشیم، حالا هم اگر شاهد این هستیم که آمار فوتی ها کمی رو به کاهش رفته به این علت است که مردم یک حرکت جمعی را در این امر آغاز نموده اند.
این عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس عنوان کرد: اگر افراد بتوانند به مسئولیت های خود توجه لازم را در مقابله با این ویروس داشته باشند، به سفارش ها در رعایت پروتکل ها همچون استفاده از ماسک عمل کنند و شاهد ادامه کمک به متصدیان امر مانند ادامه کارهای جهادی باشیم اساسا می توانیم در این امر شاهد موقعیت خوبی نیز باشیم.
فلاحی عنوان کرد: اما در شرایط کنونی شاهد آمار رضایت بخشی در مبتلاشدن و فوت نیستیم، این به این دلیلی است شاید کمی به مسئولیت ها کمرنگ تر نگاه می شود و افراد فکر می کنند دیگر موضوع کرونا به پایان رسیده است.
او در آخر افزود: دولت فقط یک سوی مقابله با کرونا است، اگر دولت تمام امکانات و ظرفیت ها را به کار بگیرد ولی شهروندان در این امر و در مسئولیتی که متوجه آنها است همراهی نکنند امکان دارد وضعیت به صورت نامناسبی ادامه پیدا کند، در کشور های دیگر اروپایی و آمریکا شاهد می باشیم که مشارکت های مردمی و احساس مسئولیت احتماعی به اندازه مردم ما نیست بنا بر این وضعیت شیوع در آن کشورها وخیم تر است، اساسا مردم ما باید به مسئولیت خود توجه نمایند تا در کنار امکانات و ظرفیت های دولتی شاهد موفقیت در این عرصه باشیم.

منبع:

1399/06/10
11:01:53
5.0 / 5
1622
تگهای خبر: آموزش , بهداشت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین