اختصاصی آزمایشگاه رادین

اصفهان نیازمند پایگاه دائم امداد هوایی هلال احمر است

اصفهان نیازمند پایگاه دائم امداد هوایی هلال احمر است

به گزارش آزمایشگاه رادین ایرنا- مدیركل مدیریت بحران استانداری اصفهان اظهار داشت: استان اصفهان نیازمند ایجاد یك پایگاه دائمی امداد هوایی هلال احمر و استقرار حداقل یك فروند بالگرد دراین زمینه است.


منصور شیشه فروش روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا اضافه کرد: اصفهان، استان بزرگ و وسیعی است و از سویی بعنوان مُعین تهران بشمار می آید بدین سبب نیاز است که جمعیت هلال احمر کشور نسبت به ایجاد یک پایگاه دائمی امداد هوایی در این خطه و استقرار حداقل آن اقدام نماید.
وی با اعلان اینکه از جمعیت هلال احمر درخواست شد تا نسبت به رفع این نیاز اقدام نماید، اظهارداشت: هنوز این پایگاه دائمی ایجاد نشد هرچند در بعضی موارد به طور موقت، بالگرد هلال احمر در اصفهان استقرار می یابد اما نیاز است که این استقرار، مستمر و دائم باشد.
شیشه فروش اشاره کرد: در صورت ایجاد پایگاه دائمی امداد هوایی هلال احمر در اصفهان، می توان بوسیله آن به استان های جنوبی کشور خدمات رسانی داشت.
وی با اعلان اینکه هفته گذشته یک فرد بیمار از بیمارستان شهید رجایی شهر داران در شهرستان فریدن با اورژانس هوایی به بیمارستان الزهرا (س) اصفهان منتقل شد، اشاره کرد: تابحال ظرفیت اورژانس هوایی با همکاری فوریت های پزشکی و پایگاه هوانیروز شهید وطن پور اصفهان فراهم گشته است.
فریدن در ۱۴۰ کیلومتری غرب اصفهان است.
شیشه فروش افزود: از شروع امسال تا کنون اورژانس هوایی اصفهان ۲۰ ماموریت موفق برای انتقال مصدومان و بیماران انجام داده است.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان به تعطیلات در پیش رو اشاره و اشاره کرد: با وجود اینکه از مردم خواسته شد تا باتوجه به شیوع بیماری کرونا و قرمز بودن استان اصفهان به این خطه سفر نکنند با اینحال همه تمهیدات لازم در جاده ها همچون افزایش نیروهای پلیس راه و تقویت پایگاه های امداد جاده ای در نظر گرفته شده است.
استان پنج میلیون نفری اصفهان واقع در مرکز کشور ۱۰.۷ میلیون هکتار وسعت دارد که بخش عمده جمعیت آن در مرکز استان زندگی می کنند.


1399/06/14
14:54:28
5.0 / 5
1477
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
آزمایشگاه رادین