اراك، خمین و دلیجان، شهرستان های قرمز استان مركزی

اراك، خمین و دلیجان، شهرستان های قرمز استان مركزی

به گزارش آزمایشگاه رادین مركزی ️رئیس دانشگاه علوم پزشكی اراك اظهار داشت: برمبنای آخرین آمار، در 19 شهریور ماه، وضعیت كرونایی اراك و دلیجان همچنان قرمز است و شهرستان خمین نیز به شرایط خیلی پرخطر رسیده است.


بر طبق اعلام علوم پزشکی اراک، سید محمد جمالیان در این رابطه اظهار داشت: در آخرین تقسیم بندی شهرهای کشور فراهان و ساوه نیز در وضعیت نارنجی یا پر خطر قرار دارند.

وی ادامه داد: شهرستان های زرندیه، کمیجان، تفرش و محلات نیز بر طبق این تقسیم بندی در وضعیت زرد قرار دارند.

جمالیان اظهار داشت: شهرستان خمین که در آخرین تقسیم بندی در وضعیت زرد قرار داشت، حالا قرمز و بسیار پرخطر است و این مسئله نشان از شکننده بودن این تقسیم بندی ها دارد که یک شهرستان در عرض یک هفته از وضعیت متوسط به خیلی پر خطر می رسد.

وی اشاره کرد: در این هفته خوشبختانه شهرهایی که کم خطر یا سفید هستند به سه شهرستان خنداب، شازند و آشتیان بالا رفته که امیدواریم این روند در کل استان ادامه دار و تثبیت شده باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک اظهار داشت: امیدواریم که در هفته آینده شاهد پیک افزایشی شدیدی در استان نباشیم چونکه هرگونه تجمع بدون رعایت پروتکل های بهداشتی وضعیت استان را برای روزهای آینده پرخطر خواهدنمود.

جمالیان اظهار داشت: خوشبختانه وزارت آموزش و پرورش الزامی بودن حضور دانش اموزان برای کلاس های درس را لغو کرده است که این خود می تواند به کاهش تراکم در کلاس های درس برای دانش آموزان منجر شود و این اقدام بهادار جای تشکر و قدردانی دارد و سبب کاهش بار کاری مدافعان سلامت خواهد شد.

وی ادامه داد: دانش اموزان باتوجه به شرایط سنی که دارند و شور و هیجان و انرژی کودکی و نوجوانی، در رعایت پروتکل ها مانند افراد بزرگسال عمل نمی کنند، بدین جهت بیشترین نظارت و بیشترین دغدغه ما هم اکنون بر روی این مسئله است.

وی اظهار داشت: کروناویروس ناخواسته همه ما را وارد یک سبک جدید از زندگی کرده است طوری که یک تغییر کاملا محسوس در زندگی ما بوجود آورده است و باید تا مدت ها تابع پروتکل های بهداشتی برای پیش گیری از این بیماری باشیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اراک اشاره کرد: هم اکنون باید همه تصمیمات شخصی و جمعی ما به شکلی باشد که ببینیم آیا این رفتار ما به شیوع ویروس کرونا کمک می نماید یا موجب کاهش آن می شود و بی گمان، رفتارهای ما زندگی افراد اطراف مان را نیز تحت تاثیر قرار می دهد، پس باید با تفکر بیشتر در زندگی قدم برداریم تا حسرت حضور اطرافیانمان را در آینده نداشته باشیم.

منبع:

1399/06/20
11:43:43
5.0 / 5
1547
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
آزمایشگاه رادین